„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2013 04 03

Kino kodas: „Sielonešė“ – paaugliška meilės istorija su fantastikos elementu

Ne tik asteroidai, bet ir kūnų grobikai iš Visatos gelmių neduoda ramybės mūsų planetos gyventojams XXI amžiaus pradžioje. Tiesa, norėdami mums, o ypač planetai, tik gero, teigia filmo „Sielonešė“ autoriai. Kaip tai daroma?
„Sielonešė“
„Sielonešė“ / Kadras iš filmo

Gelbėdami niokojamą Žemę nuo agresyvių, savanaudiškų ir apskritai netobulų žmonių, ateiviai okupuoja mūsų kūnus. Įsigali harmonija bei ramybė be jokios prievartos. Tokio likimo sulaukia ir paauglė Melani (akt. S.Ronan), į kurios kūną įleidžiamas ateivis vardu Klajoklis. Tačiau merginos itin stipri valia, tad ji sugeba atsilaikyti prieš okupantą ir netgi įkalba jį pabėgti kartu pas saviškius – kažkur prigesusio ugnikalnio viduje pasislėpusius Melani artimuosius. Ten merginai reikia ilgai įrodinėti, kad jos kūne dar egzistuoja Melani asmenybės originalas. Situacija įtempta, juolab, kad pabėgėlę atkakliai persekioja ateivė vardu Ieškotoja (akt. D.Kruger), tikėdamasi surasti pasislėpusius dar neokupuotus žmones.

Išvados 

Režisierius ir scenaristas A.Niccolas pavydėtinai nuosekliai renkasi fantastines temas ir kino ekranuose kuria utopinius visuomenės modelius. Jo filmų herojais tampa: žmogus, neįsivaizdavęs, jog nuo gimimo yra realybės šou herojus (P.Weiro „Trumeno šou“); režisierius, apkvailinęs ir sužavėjęs pasaulį paslaptinga, tobula, bet kompiuterine gražuole („S1mOna“) arba vaikinas, apgaule patekęs į genetiškai patobulinto visuomenės elito gretas, kad galėtų įgyvendinti savo svajonę („Gataka“).

Atrodo, kad režisierius neapsisprendė, kuri siužeto linija jam įdomesnė – ar ateivių invazijos poveikis Žemės civilizacijai, ar paauglės merginos, įsigijusios sugyventinę savo kūne, meilės kančios.  

Šie trys filmai svarbūs tuo, kad kelia reikšmingus klausimus ir priverčia susimąstyti apie mūsų visuomenės varomąsias jėgas bei tamsiąsias jos puses: polinkį į vojerizmą, godumą, egoizmą, norą engti kitus. Deja, jis teisus. Žmonės dažnai technologijas panaudoja piktam arba savanaudiškais tikslais. Ne mažiau svarbu, kad išvardinti filmai yra stilingi, intriguojantys, nenuobodūs.

Pastaraisiais metais A.Niccolas šiek tiek prarado formą. Jis nevykusiai pasirenka naujus scenarijus („Įkalinti laike“).  Sunku pasakyti, kas jį sužavėjo „Saulėlydžio“ knygų ciklo autorės naivioje  knygoje „Sielonešė“. Tai paaugliams skirta meilės istorija, kurioje panaudotas fantastikos elementas – ateivių okupacija. 

Veiksmas lėtas, įvykių mažai, o nelauktai ir nelabai pagrįstai susiformuojantis meilės keturkampis tėra epizodinis. Atrodo, kad režisierius neapsisprendė, kuri siužeto linija jam įdomesnė – ar ateivių invazijos poveikis Žemės civilizacijai, ar besislapstančių žmonių bendruomenės kronika, ar paauglės merginos, įsigijusios sugyventinę savo kūne, meilės kančios.  

Ir šiaip keista, jog ateiviai, propaguodami tarpusavio harmoniją, netoleruodami prievartos, ėmė ir sunaikino visus žmones, t.y. jų sielas. Ant svetimo nelaimės į rojų nenujosi.

Faktai apie filmą ir įvertinimas

„Sielonešė“ (The Host) JAV, 2013 m., 125 min. 
Režisierius Andrew Niccolas. 
Vaidina: Saoirse Ronan, Diane Kruger, Williamas Hurtas ir kiti.
ĮVERTINIMAS 2/4

VIDEO: „Sielonešė“ (The Host) anonsas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“