Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2012 03 13

„Kino pavasario“ lietuviškos premjeros: nuo šviesios dokumentikos iki kovinio filmo

Jau ketvirtadienį, kovo 15 dieną, prasidedantis festivalis „Kino pavasaris“ šiais metais žiūrovams pristatys išskirtinai gausią lietuviškų filmų programą, kurioje – net 15 premjerų. Dokumentikos ir įvairių žanrų vaidybiniai trumpo metro filmai atskleis jaunų kūrėjų žvilgsnį į žmones su negalia, savanorius, aukojančius savo laiką beglobiams šunims, gyvenimą su kauke, vienatvę, mokėjimą džiaugtis gyvenimu bet kokiomis aplinkybėmis ar nusikaltėlių pasaulį.
Lietuviškų premjerų festivalyje „Kino pavasaris“ pristatymas
Lietuviškų premjerų festivalyje „Kino pavasaris“ pristatymas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Svarbiausia lietuviškų filmų programos premjera – režisieriaus Lino Augučio ir prodiuserės Rasos Miškinytės dokumentinis filmas apie Lietuvos kino metrą Arūną Žebriūną.

„Pagrindinis mano atradimas, kad A.Žebriūnas vis dar kuria ir yra pilnas idėjų“, – kolegą gyrė L.Augutis.

Jauna režisierė Albina Griniūtė žiūrovams parodys taip pat dokumentinį filmą „Našlaitynas“, kuriame užfiksavo savo pamatytą stebuklą – beglobių šunų prieglaudą.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Domantė Urmonaitė
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Domantė Urmonaitė

„Kai pamačiau šią vietą, man ji pasirodė kažkoks stebuklas, apverstas pasaulis, kur šunys ir žmonės gyvena kartu. Nors filme labai daug šunų, bet jis pirmiausia – apie žmones. Iš savanorių pasisėmiau labai daug stiprybės – tokį darbą gali dirbti tik labai stiprūs žmonės, kurie tiems gyvūnams aukoja savo asmeninį gyvenimą ir visą laisvalaikį“, – su pagarba apie filmo herojus kalbėjo režisierė.

Dokumentinei kino juostai „Dievas sukūrė viską, išskyrus kilimą“ režisieriai Mikas Žukauskas ir Gintarė Valevičiūtė pasirinko dvi charizmatiškas merginas, turinčias itin retą Li-Fraumeni sindromą.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Vytautas Dambrauskas
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Vytautas Dambrauskas

„Šis filmas ne apie ligą, o apie gyvenimą. Herojės užbūrė mus savo vidine ugnimi, jos norėjo kitiems parodyti, kaip gyvena, turėdamos tokią sudėtingą ligą, norėjo sugriauti stereotipą, kad vėžys   asocijuojasi tik su mirtimi, – pasakojo filmo kūrėjai. – Šiuolaikiniai žmonės labai pasimetę – galbūt tai mūsų laikų diagnozė, o šio filmo herojės, žinodamos, kad viskas gali greitai baigtis, vertina gyvenimą.“

Aštresnių pojūčių mėgėjai galės įvertinti Vytauto Dambrausko kovinį filmą „Reeba“, kuriame nusikaltėliai ne tik žaidžia „Domino“. Ričardo Marcinkaus filme „Game over“ įspūdį palieka ryškūs herojai, kurių vienas – mažas baltas kačiukas. Atvirkštine tvarka įvykius savo kino juostoje „1455, 1456“  nusprendė papasakoti režisierė Domantė Urmonaitė. Filmą apie vienatvę „Miela, Terese“ sukūrė Ieva Šakalytė. Gyvenimą veidmainiaujant ir nuolat slepiantis po kauke savo filmu „Sugrįžtant“ įvertino Giedrius Tamoševičius. Pusiau autobiografinę istoriją apie paniką ir paauglių baimes filme „Sudie, žiaurus pasauli“ papasakojo Andrius Paškevičius.

VIDEO: "Sudie, žiaurus pasauli !" pristatymas kino pavasariui 2012

„Nedrąsu debiutuoti su vaidybiniu filmu, nes man geriau sekdavosi dokumentikoje. Moters pasaulį bandžiau atskleisti, išeidamas iš tradicinių rėmų – tam naudojome buitinę kamerą, kurią rankose laikė pati aktorė, – savo filmą „Aš esu Goda“ pristatė režisierius Armas Rudaitis. – Įdomu gilintis į mūsų susikuriamą realybę „Facebooke“ ir kitur, gyvenimą su kauke savo susigalvotame pasaulyje. Aš ir pats, pasirinkdamas filmo heroję moterį, lyg ir užsidėjau kaukę.“

Šiuolaikinius menininkus ir jų mūzas savo filme „Sublimuojanti metamorfozė“ ironizuoja Arūnas Eimulis. Naujausiu savo filmu „Būtina padaryti“ didžiuojasi Tadas Vidmantas, tikindamas, kad su juo žengė laiptelį aukščiau link didžiojo kino. Visai kitokį – muzikinį poetinį filmą „O kas?“ – publikai pristatys Saulė Norkutė. Tuo tarpu žiūrovams jau gerai pažįstama Giedrė Beinoriūtė su sau būdingu žaismingumu dokumentiniame filme „Specialistė“ parodys aklos merginos norą tapti geriausia garso režisiere.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Armas Rudaitis
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Armas Rudaitis

„Mano filmo „Jei ne tu“ herojai – du pensione žmonėms su protine negalia kartu gyvenantys vaikinai. Norėjau parodyti jų gyvenimą ir tuos žmones iš kitos pusės – ne rodant negalią, bet jų kasdienybę, kuria jie taip moka džiaugtis“, – apie savo dokumentinę kino juostą kalbėjo režisierė Olga Šusteriovė.

Iš daugiau nei 50 „Kino pavasariui“ siūlytų filmų, komisija šiemet atrinko per 30, kuriuos žiūrovai galės įvertinti jau kovo 15 dieną startuojančiame festivalyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?