„Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje, o buvimas dideliu įpareigoja būti atsakingu ir tos atsakomybės mokyti kitus“, – sako vykdomoji festivalio direktorė Agnesta Filatovė.
„Legalaus kino savaitę sumanėme ne tik kaip pramogą, bet ir šviečiamąją programą, kurios tikslas – dalintis žiniomis. Visi mėgstame ir žiūrime filmus, tačiau neretai net nesusimąstome, kiek daug lieka titruose.
Todėl per šią savaitę kviesime mokytojus į diskusijas, kuriose su skirtingų sričių specialistais kalbėsimės apie autorių teises, intelektinę nuosavybę, analizuosime įdomiausius piratavimo atvejus, tyrinėsime kino užkulisius“, – programą pristato A.Filatovė ir pabrėžia, kad renginio dalyviai bus kviečiami ne tik pasyviai klausytis diskusijų ir pranešimų, bet ir aktyviai dalyvauti kūrybiniuose procesuose, kurie bus lengvai perkeliami ir į praktinius užsiėmimus mokyklose.
A.Filatovė džiaugiasi, kad renginys, nors vyksta pirmą kartą, sulaukė didelio Lietuvos mokyklų dėmesio. „Šiuo metu turime beveik 400 užsiregistravusių dalyvių, tačiau galime drąsiai išnaudoti virtualios erdvės potencialą ir kviesti visus susidomėjusius mokytojus jungtis, nes registracija galima iki pirmadienio 21:00 valandos.“ Tiesa, legalaus kino savaitė nėra vienintelis edukacinis „Kino pavasario“ projektas. Festivalio komanda primena, kad kviečia mokyklas ištisus metus naudotis proga mokytis apie autorinį kiną, susipažinti su aktualijomis ir ugdyti kino kultūrą Lietuvoje dalyvaujant programoje „Augu su Kino pavasariu“.
Renginio „Film Hunt: legalaus kino savaitė“ diskusijose dalyvavusiems mokytojams bei jų mokiniams „Kino pavasario“ komanda žada dovanoti „Augu su kino pavasariu“ programos filmų peržiūras, o aktyviausiai dalyvavusi mokykla savo kieme sulauks tikros šventės – lauko kino teatro, rodomo per LED ekraną, kuris ne tik leidžia mėgautis įspūdinga vaizdo kokybe, bet ir suteikia galimybę filmus rodyti dienos metu.
Penkių dienų programoje numatyti virtualūs susitikimai ir diskusijos, kuriose dalyvaus „Kino pavasario“ direktorius Algirdas Ramaška, filosofas Nerijus Čepulis, režisierius, kino operatorius Vytautas Katkus, prodiuserė ir aktorė Gabija Siurbytė, taip pat „Meno Avilio“ projektų vadovė Dovilė Alebaitė, Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacijos vadovas Darius Vaitiekūnas. Diskusijas moderuos Dovilė Filmanavičiūtė ir Jaunius Špakauskas. Renginio dalyviai pamatys dokumentinį filmą „Aš esu Greta“, laimėjusį prestižinį FIPRESCI apdovanojimą, ir su LRT projekto „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ vedėju Robertu Petrausku parodomojoje pamokoje aptars matytą filmą. Paskutinę renginio dieną dalyvių lauks kūrybinės dirbtuvės.
Renginys vyks nuotoliniu būdu, nemokama registracija vyksta iki spalio 25 d. imtinai. Daugiau informacijos apie renginį.