„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2019 03 25

„Kino pavasaryje“ tiek daug lietuvių filmų premjerų dar nebuvo!

Penki ilgametražiai ir dar dešimt trumpametražių lietuvių kūrėjų filmų – solidus lietuviškų premjerų rinkinys šiemet budina „Kino pavasario“ žiūrovų vaizduotę. Pirmąjį festivalio savaitgalį pristatyta net 12 lietuviškų filmų. Visi jie dalyvauja festivalio tarptautiniuose konkursuose.
Lietuvių filmų premjeros festivalyje „Kino pavasaris“
Lietuvių filmų premjeros festivalyje „Kino pavasaris“ / Organizatorių nuotr.

Kurio žvėries iškamša gyvesnė? Toks paradoksalus klausimas keliamas vasarą Leipcige pristatytame Aistės Žegulytės dokumentiniame filme „Animus Animalis (istorija apie žmones, žvėris ir daiktus)“. Savito estetinio pojūčio, vaizdais kalbanti režisierė, penktadienį pasisveikinusi su Vilniaus žiūrovais, šią savaitę apsilankys Birštone, Druskininkuose, Panevėžyje ir Šiauliuose.

Daugybėje tarptautinių festivalių, tarp jų ir Toronte, rodytas Marijos Kavtaradzės kelio filmas „Išgyventi vasarą“ šeštadienį pristatytas ir Lietuvos publikai. Filmo kūrėjai taip pat susitiks su Kaune, Marijampolėje, Utenoje ir Klaipėdoje vykstančio festivalio žiūrovais. Aktualias psichinės sveikatos problemas į viešumą kelianti drama veda viltingu, tačiau iki paskutinių minučių nenuspėjamu keliu.

Abu šie filmai pateko į pagrindinę „Kino pavasario“ konkursinę programą „Europos debiutų konkursas“. „Tarp šių metų „Kino pavasario“ konkursantų – išties daug lietuvių. Jie visi sudaro labai perspektyvų šalies kino vaizdą. Daugelio filmų pasaulinės premjeros įvyksta užsienio festivaliuose, kur nauja režisierių karta garsina Lietuvos kino vardą“, – pastebi ilgamečio „Kino pavasario“ konkursinių programų partnerio atstovas „ERGO Insurance SE“ Lietuvos filialo generalinis direktorius Tadas Dovbyšas.

Pirmąjį festivalio savaitgalį buvo parodyta ir Ernesto Jankausko drama „Čia buvo Saša“, kurio pasaulinė premjera įvyko Talino kino festivalyje. Režisierius užčiuopia jautrią įsivaikinimo temą ir klausia, kas yra tikroji šeima. Šis filmas, kaip ir „Išgyventi vasarą“, tapo prestižinės pasaulio kino kritikų federacijos FIPRESCI konkurso dalyviu. Šią savaitę filmo kūrėjai aplankys Anykščius, Gargždus, Šiaulius ir Uteną.

Lietuvių filmai „Pačioje trumpiausioje naktyje“

Tradiciškai „Kino pavasaryje“ vyksta „Trumpas konkursas“, kuriame tarp 32 filmų yra ir penkios lietuvių pavardės. Be jau minėto Lauryno Bareišos „Kaukazo“, geriausiu festivalio trumpametražiu filmu pretenduoja tapti Skirmantos Jakaitės „Žonglierius“, Tito Lauciaus „Šeima“, Kamilės Milašiūtės „Nacionalinės premijos laureatų vaikai“ ir Akvilės Žilionytės „Langai“.

Trys pastarieji filmai dalyvauja ir Studentų filmų konkurse kartu su Tado Šlajaus „Adamah“, Silvestro Polinausko „Siena“, Jevgenij Tichonov „Taco“ ir Saulės Bliuvaitės „Konkursas“.

Kai kuriuos lietuviškus trumpametražius filmus žiūrovai gali pamatyti visada ištikimiausius festivalio gerbėjus surenkančiame renginyje „Pati trumpiausia naktis“, kurią atidarys Ričardo Matačiaus filmas „Lizdas. Filmas apie du žmones ir du paukščius“. Trumpametražių filmų naktis truks 6 valandas ir vyks kovo 23 dieną 22.15 val. kino teatre „Pasaka“, kovo 30 dieną 22.15 val. kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ Vilniuje ir „Forum Cinemas“ Kaune.

Uždarys festivalį

Kovo 27 dieną įvyks viena laukiamiausių festivalio premjerųArtūro Jevdokimovo dokumentinio filmo „Second Hand“, kuris pasakoja apie dėvėtų drabužių kelionę į parduotuves ir tamsų lietuvių verslą Didžiojoje Britanijoje. Režisierius taip pat lankysis Jonavoje, Panevėžyje, Klaipėdoje, Kaune ir Alytuje.

Festivalį balandžio 4 dieną visoje šalyje uždarys talentingos režisierės Rugilės Barzdžiukaitės dokumentinis trileris „Rūgštus miškas“. Filmas Lokarno kino festivalyje sutiktas audringomis ovacijomis, taip pat pateko į „Kino pavasario“ tarptautinių kritikų atrinktą programą. Žiūrovui prieš akis atsiveria miręs miškas ir tūkstančiai kormoranų.

Lietuviškų akcentų išvysime ir dar keliuose „Kino pavasario“ filmuose. Prie dviejų ilgametražių filmų gamybos prisidėjo Lietuvos prodiuseriai – „Risčia“ (rež. Xacio Baño, prod. Marija Razgutė) ir „Pasaulio šerdis“ (rež. Natalija Meščianinova, prod. Dagnė Vildžiūnaitė), o „Eteris“ (rež. Krzysztofas Zanussi) buvo filmuojamas Lietuvoje.

Kovo 21–balandžio 4 dienomis festivalis vyksta 19 miestų ir namų kino platformose – „Telia“ išmaniosios televizijos videonuomoje nuomoje ir „Žmonės Cinema“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs