„Kai liepos mėnesį čia atėjau, visi sakė, kad kultūros pasaulio žmogui su vadybine patirtimi viskas bus gerai. Bet kai pamačiau biudžetines lenteles, galvojau, kad nieko gero nebus: žodžiais gali visus nuraminti, bet kai neturi resursų, nieko negali padaryti, – prisiminė Kultūros ministras. – Visgi nėra taip blogai, mūsų biudžetas kitais metais didėja 5 proc. Ryškiausiai biudžetas išaugo knygų įsigijimo bibliotekoms, tautinių mažumų programų ir regionų kultūros plėtros srityse.“
Tarp šių metų svarbiausių Kultūros ministerijos darbų, anot ministro, yra parengti Kultūros politikos kaitos gairių įgyvendinimo priemonių plano projektas, Tautinių mažumų įstatymo koncepcijos projektas, priimtos Visuomenės informavimo įstatymo pataisas, parengtas Kino įstatymo pataisų projektas.
„Kitų metų pradžioje turėtų būti padaryta gerų darbų kinui: Lietuvos kino studijos archyvo susigrąžinimas, Lietuvos kino institucijos steigimas ir mokestinių lengvatų grąžinimas kino industrijai. Pradėtos derybos dėl Lietuvos kino studijos archyvo susigrąžinimo. Dabartinė situacija teikia vilčių, bet apie tai nenoriu plačiau kalbėti – laikome už sparno laimės paukštę ir nenorime kalbomis jos paleisti, – žadėjo A.Gelūnas. – Sausio mėnesį tikimės sulaukti atsakymo ir iš Rusijos – per vizitą į Maskvą kalbėjau su ministru apie lietuviškų filmų, sukurtų sovietmečiu, kokybiškų kopijų lengvatinėmis sąlygomis pasidarymą Lietuvai. Bet suprantu, kad svarbiausia ne fizinių kopijų gavimas, o tai, kad valstybei turi grįžti šių filmų turtinės ir distribucijos teisės.“