Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2019 08 06

Lietuvos kino teatruose bus galima išvysti aštuonis naujus šalies kūrėjų filmus

Rugpjūčio–spalio mėnesiais Lietuvos kino teatrus pasieks net aštuoni nauji filmai, kuriuos pristatys ir pripažinti kino meistrai, ir daug žadantys kino debiutantai. Kino žiūrovų susidomėjimą kurstys žanrų įvairovė – nuo intriguojančių dramų iki kvapą gniaužiančių dokumentinių filmų, skelbiama Lietuvos kino centro (LKC) pranešime žiniasklaidai.
Kino teatras
Kino teatras / Lietuvos kino centro nuotr.
Temos: 2 Kinas Kino teatras

Rugpjūčio 9 d. Lietuvos kino teatrų žiūrovai sulauks naujos romantinės lietuviškos komedijos – pirmojo režisieriaus Vyganto Bachmackij pilnametražio filmo „Vestuvės“. Komedija, kupina nuotaikingų kuriozų ir šventinio chaoso, pasak autorių – išskirtinai lietuviškas kūrinys, nes jo scenarijų drauge su Matu Vildžiumi kūrė pats režisierius.

Rugpjūčio 16-ąją Lietuvoje įvyks ir režisieriaus Ernesto Jankausko pirmojo ilgametražio filmo „Čia buvo Saša“ premjera. Pernai Talino kino festivalyje „Black Nights“ debiutavusi ir į konkursinę programą patekusi istorija jau pristatyta ne viename tarptautiniame kino renginyje, nekantriai laukiama ir Lietuvoje. Tai nuotaikingas ir asmeniškas, net trejus metus kurtas filmas, pasakojantis apie porą, kuri nusprendžia įsivaikinti, tačiau vietoj išsvajotos mažos mergaitės jiems pasiūlomas paauglys berniukas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Ernestas Jankauskas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Ernestas Jankauskas

Vasaros pabaigoje, rugpjūčio 23 d., lietuviai pagaliau turės galimybę pamatyti ir pasaulinio pripažinimo tarptautiniuose festivaliuose jau sulaukusį naujausią režisieriaus Audriaus Stonio ir latvių režisierės Kristinės Briedės dokumentinį filmą „Laiko tiltai“. Pasaulinė filmo premjera įvyko pernai liepos mėnesį vykusiame Karlovi Varų kino festivalyje, konkursinėje dokumentinių filmų programoje. Filmas, pasakojantis apie Baltijos šalių dokumentalistų kūrybą, sužavėjo ne tik užsienio žiūrovų auditoriją, bet ir reikliausius kino kritikus. Populiariausiame Čekijos internetiniame žinių portale „Novinky“ „Laiko tiltai“ pateko į 10 geriausių Karlovi Varų festivalio filmų sąrašą, o Šanchajaus tarptautiniame A klasės festivalyje pelnė pagrindinį festivalio apdovanojimą „Auksinę taurę“ už geriausią dokumentinį filmą.

Pirmąjį savo filmą „Gimtinė“ rugsėjo 6 dieną pristatys ir lietuvių kilmės režisierius iš JAV Tomas Vengris. Tai debiutinis T.Vengrio kūrinys. Filmo istorija įkvėpta paties režisieriaus vaikystės prisiminimų apie keliones po Lietuvą jai atgavus Nepriklausomybę. Pasakojimo centre – dvylikametis Kovas, kuris griuvus geležinei uždangai pirmą kartą aplanko savo gimtinę. Jo mama Viktorija tikisi Lietuvoje pradėti naują gyvenimą, tačiau šeimai priklausiusioje sodyboje jau gyvena kiti žmonės, tad Viktorija turės apsispręsti, kiek toli ji pasirengusi žengti, kad susigrąžintų savo praeitį.

Rugsėjo 13-ąją kino teatrus pasieks daugybę tarptautinių kino festivalių apkeliavusi dokumentinė režisierės Aistės Žegulytės istorija „Animus Animalis (istorija apie žmones, žvėris ir daiktus)“. Filmo premjera pernai įvyko garsiajame tarptautiniame Leipcigo dokumentinių ir animacinių filmų festivalyje. Filmas, pasakojantis apie elnių augintoją ir zoologijos muziejaus darbuotoją, gyvenantį aplinkoje, kurioje riba tarp tikrovės ir dirbtinumo beveik nebepastebima, taip pat dalyvavo tarptautiniuose festivaliuose Belgrade, Salonikuose, Islandijos dokumentinių filmų festivalyje, „Naujųjų horizontų” festivalyje Lenkijoje, Briuselyje, „Hot Docs” festivalyje Kanadoje, Tel Avivo Sinematekoje Lietuvos kultūros pristatymo dienose, Šiaurės ir Baltijos šalių festivalyje „Northern Ligths” Minske. Vilniaus tarptautiniame kino festivalyje „Kino pavasaris” filmas apdovanotas vieno didžiausių Europoje kino industrijos naujienų portalo „Cineurope“ prizu, o tarptautiniame Briuselio kino festivalyje pelnė „Gran Prix“ prizą.

Organizatorių nuotr./Kadras iš filmo „Animus Animalis“
Organizatorių nuotr./Kadras iš filmo „Animus Animalis“

Rugsėjo 20 d. Lietuvos žiūrovams bus pristatytas ir naujausias Igno Jonyno filmas „Nematoma“. Premjera Lietuvoje sutaps su filmo pristatymu žymiajame Ispanijos San Sebastiano filmų festivalyje, kur bendros Lietuvos, Latvijos ir Ukrainos gamybos detektyvinė neo-noir stiliaus drama pateko į konkursinę festivalio programą „New Directors“. Tai – debiutuojantiems arba antrąjį filmą pristatantiems režisieriams skirta festivalio programa, kiekvienais metais atrandanti vis daugiau talentingų kūrėjų iš viso pasaulio. Pernai San Sebastiano festivalio apdovanojimų ceremonijoje šis, tuo metu dar tik kuriamas, filmas jau spėjo pelnyti net du apdovanojimus – „Glocal in Progress“ industrijos įsteigtą apdovanojimą bei piniginį festivalio prizą, skirtą paremti filmo gamybai.

Po netrumpos pertraukos naują filmą šiemet pristatys ir režisierius Algimantas Puipa. Ilgus metus brandinto filmo „Kita tylos pusės“ premjera įvyks spalio 4 d. Pagal Torgny Lindgreno romaną „Kamanių medus“ sukurtoje dramoje pasakojama apie du brolius – Olafą ir Hadarą. Vienas kitą niekinantys broliai visą gyvenimą praleidžia toje pačioje vietoje, tačiau skirtinguose namuose. Jiedu gyvena vienas priešais kitą, tačiau visiškai nebendrauja ir nuolat konkuruoja.

Rudenį į naujo savo filmo premjerą žiūrovus kvies ir Tadas Vidmantas. Spalio 18-ąją jis pristatys naują komediją pavadinimu „Pats sau milijonierius“. Pasak populiariausios visų laikų lietuviškos komedijos „Trys milijonai eurų“, į kino teatrus prieš porą pritraukusios beveik 250 tūkst. žiūrovų, kūrėjo, tai bus nutrūktgalviškas nuotykis – istorija, kupina juokingų nesusipratimų, pikantiškų paslapčių, taiklaus humoro ir nuginkluojančio nuoširdumo.

Atsižvelgiant į išaugusį lietuviškų premjerų skaičių, tikimasi, kad šie metai lietuviškam kinui bus tokie pat sėkmingi kaip pernai, kai buvo sumuštas visų laikų lietuviško kino žiūrimumo rekordas (nacionalinio kino dalis pernai tarp visų kino teatruose rodytų filmų sudarė net 27,9 proc. rinkos). Šiemet vien per pirmąjį pusmetį jau buvo pristatytos aštuonios lietuviškų filmų premjeros. Itin daug dėmesio ne tik Lietuvoje sulaukė Rugilės Barzdžiukaitės dokumentinis pasakojimas „Rūgštus miškas“. Žiūrovai taip pat rinkosi žiūrėti Marijos Kavtaradzės dramą „Išgyventi vasarą“, Donato Ulvydo sukurtą dokumentinį filmą apie prezidentę Dalią Grybauskaitę „Valstybės paslaptis“ bei komediją „Ir visi jų vyrai“, Raimundo Baniono dramą „Purpurinis rūkas“, Andriaus Lekavičiaus dokumentinį „Spec. Žvėrynas“, Ramūno Rudoko kriminalinį filmą „Pasmerkti. Kauno romanas“ ir Artūro Jevdokimovo dokumentiką „Second Hand“.

Iki metų pabaigos kinus pasieks dar keletas lietuviškų istorijų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos