Renginyje dalyvavo Lietuvos miškų urėdijų darbuotojai, gamtininkai, visuomenininkai ir kiti gamtai bei geram kinu neabejingi žiūrovai. Sveikinimo kalbą sakė festivalio direktorius Gediminas Andriukaitis, kuris su žiūrovais pasidalino tuo, kaip gimė šių metų programos tema: „Programos atsiradimą įkvėpė keletas tikrai puikių dokumentinių filmų apie miškus, kuriuos mes sugebėjome atvežti čia, į Lietuvą. Šie filmai kalba apie labai tolimas šalis, jų gyventojus ir miškus ten, tačiau aš tikiuosi, kad kiekvienas žiūrovas atras paralelių su Lietuva“.
Atidarydamas programą Gediminas Andriukaitis dėkojo programos draugams – Generalinei miškų urėdijai ir mažesniųjų miestų miškų urėdijoms, kurių dėka „Žaliosios programos“ filmai pasieks ir mažesnių Lietuvos miestų gyventojus. Sveikinimo žodį tarė ir Generalinės miškų urėdijos vyriausiasis patarėjas Andrius Vansevičius, kuris visus susirinkusiuosius ragino lankytis valstybiniuose miškuose, juose esančiuose rekreaciniuose objektuose, tačiau nepamiršti gamta gėrėtis atsakingai.
„Programos atidarymui pasirinkome filmą „Virunga“, kuris mus sužavėjo tuo, jog puikiai atskleidžia, kad aplinkosaugos problemos labai dažnai susiję su žmogaus teisių problemomis, gerbūvio kūrimu ir kitais svarbiais dalykais. Šis filmas parodo, kad žmogaus teisės ir aplinkosauga yra labai tampriai susiję“, – programos atidarymo filmą pristatė festivalio direktorius.
Didžiosios Britanijos režisieriaus Orlando von Einsiedel filmas „Virunga“ („Virunga“) pasakoja apie Virungos nacionalinį parką – vieną unikaliausių pasaulio vietų, kur laisvėje gyvena nykstančių kalnų gorilų populiacija, o ją visomis išgalėmis stengiasi apsaugoti nedidelė, tačiau pasišventusi nacionalinio parko darbuotojų komanda. Filmas, kurio tarptautinė premjera įvyko vos prieš keletą mėnesių „Tribekos“ kino festivalyje JAV, jau spėjo susižerti gausybę tarptautinių apdovanojimų. Jo video anonsą galima išvysti čia:
Tarptautinis dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ Vilniuje vyks spalio 22–30 d., kino teatruose „Pasaka“, „Skalvija“ ir „Multikino“. Lapkričio pradžioje dalis festivalio programos keliaus į Kauną, Klaipėdą, Šiaulius, Panevėžį, Marijampolę, Alytų ir Anykščius. Į visus festivalio seansus žiūrovai gali patekti patys nusprendę, kiek verta mokėti už bilietą (įėjimas – bent vienas centas). Daugiau informacijos festivalio svetainėje www.nepatoguskinas.lt.