Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 04 26

Pirmieji kino seansai šiemet: ironiška komedija „Išvalyti atmintį“ atjungs nuo interneto

Internetas užkniso juodai? Ne jus vienus. Todėl į pirmuosius seansus šiemet kviečiantys kino teatrai repertuarą atidaro šmaikščia prancūziška komedija „Išvalyti atmintį“ („Effacer l'historique“, 2020). Prieš pat nelemtą pandemiją Berlyno kino festivalyje „Sidabriniu lokiu“ apdovanoti kino chuliganai režisieriai Benoit Delepine ir Gustave Kervern provokuoja pasijuokti iš pernelyg tikroviškų šiuolaikybės absurdų, kai gyvenimą, atrodo, valdo internetas ir jo algoritmai.
Michelis Houellebecq filme „Išvalyti atmintį“
Michelis Houellebecq filme „Išvalyti atmintį“ / Pranešimo autorių nuotr.
Temos: 2 Prancūzija Kinas

Tai, kas nutiko mažame Prancūzijos provincijos miestelyje, galėtų laisvai atsikartoti bet kur kitur. Apimta aistros vieniša mamytė Merė atsidūrė namudinės reikšmės sekso filme, kuris tuoj bus nutekintas, o jai svarbiausia, kad virtualioje premjeroje netyčia nesudalyvautų sūnus. Vienos žvaigždutės vertinimais kažkas šmeižia dorą pavežėją Kristiną – nors stengiasi iš paskutiniųjų, jos uberiniai reitingai beviltiškai žemi. Prasiskolinęs iki tuščių kišenių Bernardas stoja į kovą prieš feisbuką ir jo dukros patyčias socialiuose tinkluose.

Trys paprasti, naivūs, bet įsiutę ir užsispyrę piliečiai suvienija jėgas, kad atsikirstų nematomam monstrui – mūsų gyvenimus apraizgiusiam visagaliam internetui. Pilnu greičiu išnaudodami absurdišką, makabrišką, juodą humorą filmo režisieriai siautulingu stiliumi dalina atvirumo selfiukus provokuojančiai taikliose situacijose.

Sarkazmo ir absurdiškų situacijų nestokojančioje komedijoje be pagrindinių aktorių, taip pat išvysime vieną garsiausią prancūzų rašytoją Michelį Houellebecq. Pernai lietuviškai išleisto romano „Seratoninas“ autorius jau vaidino ankstesniame režisierių filme ir šįkart pasirodys netikėtame vaidmenyje, panašiame į jo knygų veikėjus. Epizodiniuose vaidmenyse pamatysime ir pačius režisierius, kitus prancūzų kino aktorius.

Dešimtą filmą kartu kūrę režisieriai B.Delepine ir G.Kervern įkvėpimo kūrybai semiasi iš savo patirties. Apibūdindami dabartinę kasdienybę kaip haliucinaciją, kur klientų aptarnavimo linijos sukurtos užsidirbti pinigų už sugedusias prekes, o internetinės svetainės reikalauja vis sudėtingesnių slaptažodžių, kuriuos greitai pamirštame, kūrėjus stulbina situacijų absurdiškumas „Aš vis dar nesuprantu, kodėl turiu mokėti 60 eurų už telefono planą, kai reklamos visur siūlo po 20 Eur. Nesvarbu, kiek kartų skambinčiau į pagalbos liniją, gaunu atsakymą, jog mano planas visai geras. Susidaro nemalonus įspūdis, kad tave nori apmulkinti“, – teigė G.Kervern.

„Šis filmas – net ne juodoji, o infernalinė komedija apie poindustrinės civilizacijos kasdienybę,“ – režisierių kėslus pašiepti šiuolaikinio gyvenimo absurdus apibendrina kultūros savaitraštis „7 meno dienos“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų