Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2017 11 03

Profesionalų atsiliepimai apie Arūno Matelio filmą „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“

Pagrindinį prizą už geriausią dokumentinį filmą Varšuvos kino festivalyje pelnęs Arūno Matelio filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ kino teatruose pasirodys kitų metų pradžioje. Tačiau jį jau matę kino bei sporto profesionalai negaili komplimentų filmui, išaukštinančiam pasiaukojimą dėl kito.
„Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“
„Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ / Gintauto Beržinsko nuotr.

Filmas parodo mums kitą, nematomą prestižinių lenktynių „Giro d'Italia“ pusę ir vadinamuosius „gregorius“, profesionalius dviratininkus, kurie paaukoja savo asmeninį rezultatą dėl komandos lyderio pergalės.

Filmo universalumą ir jausmingumą pastebėjo Varšuvos festivalio žiuri. „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ skatina susimąstyti, kad šešėlyje liekančius didvyrius galime atpažinti visur – ne tik sporto pasaulyje, bet ir namuose, darbe, gatvėje.

VIDEO: Atsiliepimai apie filmą „Nuostabieji lūzeriai: kita planeta“

Tue Steen Müller, vienas iš įkūrėjųį takingiausio tinklo „European Documentary Network“, filmą vadina „aukštos meninės vertės kūriniu, kurį turi pamatyti visame pasaulyje“.

Varšuvos kino festivalyje įvykusioje pasaulinėje filmo premjeroje dalyvavo lenktynių „Giro d’Italia“ ir „Tour de France“ nugalėtoja Edita Pučinskaitė: „Tai tikras ir nuoširdus filmas, dovana kiekvienam, kuris aukojasi dėl kito – dviračių sporte ir gyvenime“.

Jai antrino kitas profesionalus sportininkas, pasaulio kalnų dviračių sporto čempionas Elijus Čivilis papildė: „Filmas, pakeičiantis suvokimą apie laimėtoją. Nuostabu būti lūzeriu.“

„Filmas pagauna tave nuo pirmųjų akimirkų. Dviratininkų skausmas tampa tavo skausmu, jų žaizdos – tavo žaizdomis“, filmui komplimentus žėrė Varšuvos kino festivalio direktorius Stefan Laudyn.

„Šis brandus kūrinys pasakoja apie didingiausią žmogišką savybę – pasiaukojimą dėl kito. Nuostabieji lūzeriai palieka gilų pėdsaką dviratininko sieloje“, – po premjeros portale „Laboratorium WIĘZI“ rašė žurnalistas Mateusz Madejowski.

Beveik 8-erius metus režisieriaus A. Matelio kurtas filmas – didžiausias bendros gamybos Europoje kino projektas, kurio gamyboje dalyvavo net aštuonios šalys: Lietuva, Italija, Šveicarija, Airija, Šiaurės Airija, Latvija, Ispanija ir Belgija.

Lietuvoje filmo premjera žiūrovų laukia kitų metų pradžioje.

Filmą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras prie LR Kultūros ministerijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?