Justinas Žilinskas išskyrė tris rumunų kino triptiko dalis:
„Pirmoji vaizduoja mokytojos – pagrindinės filmo veikėjos, kuri turi bėdą, nes į internetą pateko jos nepadorus filmukas – kelionė per Bukareštą. Kamera dažnai mokytoją stebi atsitraukusi, tarsi nuo vidurio gatvės, tad vaizdą nuolat perskrodžia autobuso, tramvajaus, sunkvežimio, automobilio uždangos. Vaizdas visiškai kasdieniškas – parduotuvė ir ginčai prie kasos dėl kaukių (taip, taip filme – šiandiena), užstatytas praėjimas ir besiplūstantis įžūlus vairuotojas, telefono skambučiai, pokalbiai bute. Kamera vis pagriebia miesto elementus – reklamas, architektūros bruožus ar likučius. Slogi, posovietinio kapitalizmo, net fiziškai erzinanti miesto atmosfera užfiksuota tobulai.
Antroji filmo dalis – trumpas vėlyvosios Rumunijos istorijos kursas, keliaujant per jos abėcėlę ir reiškinius (kiekvienai raidei – po žodį ir jo iliustracija): įvykiai, pavyzdžiui, 1989 metų revoliucija, asmenybės, pavyzdžiui, Rumunijos nacionalinis poetas Eminescu, smulkmenos – pavyzdžiui, 5-ojo puslapio mergaitė.
Trečioje dalyje – Rumunijos tėvų forumas (tiksliau – klasės tėvai) diskutuoja apie mokytojos elgesį. Feisbuko plūdynės visu grožiu, tik vyksta jos gyvai, ne internete. Viskas tobulai tinka Lietuvai, daug necenzūros (ir titruota necenzūriškai)“.
Kad suprastume, apie ką Justinas kalba, turėtume prisiminti filmo istoriją. Internete sparčiai išpopuliarėja besimylinčių vyro ir moters vaizdo įrašas. Nors porelė su kaukėmis, moters tapatybė netrukus nustatoma. O varge, juk tai – Emi, mokytoja, kurią daugelis laikė pavyzdžiu savo vaikams. Jos karjerai ir reputacijai ⎯ galas. Moteris priversta susitikti su tėvais, kurie, žinoma, reikalauja ją atleisti. Šalių debatai netrukus virsta tribunolu, o Emi imasi ginti savo teisę egzistuoti ir atsisako nusileisti spaudimui.
„Režisierius Radu Jude jam būdingu nepagarbiu stiliumi kuria kvazidokumentinę filmo manierą. Gal kai kur ji perspausta, gal kai kur pernelyg šaržuota ir suprimityvinta. Manyčiau, kūrinys būtų tik pagerėjęs, jei būtų kiek patrumpintas“, – sako rašytojas ir priduria, kad šiam filmui reikia ypatingos nuotaikos.
Ir jau tikrai nepraleiskite filmo pradžios!