Pagrindinė filmo veikėja – save vaidinanti australė Kym Vercoe. Dažnai viena keliaujanti ir įspūdžiais savo tinklaraštyje besidalijanti jauna moteris nutaria apsilankyti žiemiškoje Bosnijoje ir Hercegovinoje. Susiplanavusi kelionės maršrutą pagal patyrusio gido rekomendacijas ji užsuka į mažą Višegrado miestelį, kuris ribojasi su Serbija. Smalsi moteris pasinaudoja patarimu pernakvoti „romantiškame“ viešbutyje „Vilina Vlas“, kuris, kaip ji vėliau sužino, Balkanų karo metu buvo žiaurių egzekucijų arba tiesiog moterų prievartavimo viešbučiu. Miestelio valdžia uždraudė režisierei filmuoti jų vietovėse dar po pirmojo jos filmo „Grbavica“, tad kūrybinė komanda, kad sukurtų dar vieną filmą, turi slapstytis ir apsimetinėti, neva darą reklaminį klipą.
Valdos Bičkutės komentaras po peržiūros:
„Nors filmas „Tiems, kurie nepasakoja istorijų“ kalba apie išties tragiškus įvykius, žiūrovui viskas pateikta švelniai ir subtiliai. Jaučiama moteriška režisūra, tačiau šiuo atveju tai filmo privalumas. Labiausiai įstrigo seserystės jausmas – tarp pagrindinės aktorės ir režisierės, tarp jų ir karo metais siaubingai nukentėjusių moterų. Drįsčiau pabrėžti, kad Kym Vercoe šiame filme ne vaidina, o tiesiog yra. Kaip itin svarbi figūra.
Šią juosta pavadinčiau švelnia requiem per karą nukentėjusioms moterims ir net to krašto Žemei, kuri, tarsi jų visų motina, sugėrė nekaltų dukterų kraują. Tad minėta seserystę įžvelgčiau ir šioje vietoje. Tarp vyrų įprasta konkuruoti, o tarp moterų atvirkščiai – vienytis. Tai filme ir pabrėžta. Ši juosta taip pat yra duoklė smarkiai nukentėjusios šalies grožiui, kurį filmuojant pasistengta išryškinti ir perteikti žiūrovui.
Mums, lietuviams, filme vaizduojamos karo padarinių temos, taip pat labai artimos, tik mes dar ne visada drįstame išreikšti savo pilietinę poziciją. Nepaisant to, patriotizmas, meilė savo kraštui, atmintis mums, kaip ir juostos autorei, yra labai svarbūs.
Norėčiau išskirti režisierės drąsą, aktorės charizmatiškumą ir pasidžiaugti, kad kiekvienas „Kino pavasario“ filmas yra savaip unikalus ir įdomus.“