1995m. pasirodžiusi pirmoji „Žaislų istorijos“ dalis atvėrė naują kinematografijos erą. Pažiūrėję filmą, animatoriai ir programuotojai iš kino teatrų išeidavo lydimi vienintelės minties – „Kur yra „Pixar“ ir kaip ten įsidarbinti?!“. „Žaislų istorija“ padarė didžiulę įtaką populiariajai kultūrai – šiandien atrodo, kad simpatiški šio filmo personažai ir paprastas siužetas buvo visiems žinomas nuo senų laikų.
Režisierius Lee Unkrich, režisavęs pastarąsias dvi „Žaislų istorijos“ dalis ir Pete Docter – vienas iš pagrindinių „Žaislų istorijos“ kūrėjų, animacinio filmo „Monstrų biuras“ režisierius ir „Oskaro“ statulėlę pelniusio animacinio filmo „Aukštyn“ scenarijaus autorius ir režisierius – papasakojo iš kur šis apgaulingai paprastas siužetas apie margaspalvę žaislų kompaniją, kurie atgimsta, vos tik šeimininkas išeina pro duris.
90-ųjų pradžioje dar nebuvo kino studijos „Pixar“. Tuo metu buvo kompanija „Point Richmond“, kurioje dirbo Pete Docteris, Johnas Lasseteris, Andrew Stantonas ir Joe Ranftas. Vis keturi vyrai dirbo programų sisteminio palaikymo srityje, o laisvalaikiu kurdavo reklaminius filmukus ir trumpus animacinius filmus.
„Mes filmavome reklaminius filmukus, tačiau iš tikrųjų nnorėjome sukurti 30 minučių trukmės kalėdinį kino filmą J.Lasseterio animacinio filmuko „Žaisliukas“ (angl. „Tin Toy“) motyvais. Nesiekėme sukurti pilno metro filmo, tačiau kartą pakalbėjome su žmonėmis iš „Disney“ ir jie pasiūlė kurti filmą“ – pasakojo P.Docteris.
Kai kino ekranuose pasirodė istorija apie dviejų žaislų iš skirtingų epochų draugystę, ji iš karto sukėlė tikrą sensaciją. Filmas visame pasaulyje uždirbo virš 360 milijonų dolerių ir buvo puikiai įvertintas kritikų.
Visi vyrai tapo režisieriais, istorijų kūrėjais ir bene labiausiai vertinamais žmonėmis šiandieniniame animacijos pasaulyje.
Liepos 9 dieną į Lietuvos kino teatrus atkeliauja jau trečioji, lietuviškai dubliuota trimatė, „Žaislų istorijos“ dalis.