„Vilniaus rotušė, esanti pačiame miesto centre, nuo seno yra ta vieta, kurioje Vilniaus valdžia priimdavo savo svečius. Todėl neatsitiktinai ir jūs šiandien esate čia“, – sveikindamas susirinkusius svečius, sakė R.Alekna.
Tiesiai iš sausakimšos Vilniaus knygų mugės, kurioje būtent šeštadienį buvo didžiausia lankytojų koncentracija, knygų autoriai ramybę rado Vilniaus rotušėje, kurioje tyliai skambėjo rami muzika ir niekas netrukdė prie maisto ar taurės vyno pabendrauti vienas su kitu.
„Džiaugiuosi, kad mane čia pakvietė – aš mėgstu lankytis šalyse, kuriose gaminamas alus. Esu įsitikinęs, kad alaus kultūros žmonės yra daug paprastesni ir tikresni nei piliečiai, gyvenantys tose snobiškose šalyse, kur geriamas vynas“, – šmaikštavo britų rašytojas Stephenas Clarke'as, gyvenantis Prancūzijoje ir rašantis satyriškas knygas apie prancūzų gyvenimą.
Nepaisant svečios kalbos, alaus Vilniaus meras svečiams nepasiūlė – jie turėjo tenkintis vynu ir kitais tauriaisiais gėrimais. Tačiau priėmimo atmosfera išvengė snobiškos dvasios: svečiai bendravo šiltai, kaip bendrauja paprasti, bet jokiu būdu ne prasti žmonės – be patoso ir dirbtinių šypsenų.
Vienas žymiausių lietuvių filosofų, profesorius Algis Mickūnas šypsodamasis sakė, kad reikia į viską žvelgti pozityviai, kaip lietuviai nuo seno ir darė.
„Juk senovės lietuviai eidavo arti vagą su daina, tai kodėl dabartiniai žmonės mato tiek negatyvo gyvenime – reikia į viską žiūrėti šviesiomis akimis“, – išmintimi dalijosi Vilniaus knygų mugės svečias, Ohajo (JAV) universiteto profesorius.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Knygų mugės dalyviai priimti Vilniaus rotušėje |