Kingstono universiteto profesorius Willas Brookeris, parašęs knygą „Alice's Adventures: Lewis Carroll ir Popular Culture“, sako, kad kiekviena karta skirtingai interpretavo šį kūrinį.
„Ketvirtajame dešimtmetyje tai buvo psichoanalizė, septintajame dešimtmetyje – psichodelika, dešimtajame dešimtyje – kaltinimai pedofilija, – sako jis. – Ketvirtajame dešimtmetyje žmonės tai, kas iki tol buvo laikoma malonia, žavinga vaikiška istorija, ėmė vertinti kitu požiūriu, ieškoti gilesnių prasmių, tai buvo froidiška interpretacija. Septintajame dešimtmetyje žmonės ėmė galvoti, kad rašytojas vartojo tuos pačius narkotikus kaip ir jie, mat šios knygos istorija visiškai atitiko tai, ką jie jautė pavartoję kanapių ar LSD. Jie galvojo, kad L.Carrollas kalba jų kalba“.
Tuomet atėjo praėjusio amžiaus dešimtasis dešimtmetis, visuomenėje sklido su pedofilija susijusi panika. Imta kalbėti apie rašytojo santykius su bičiulio dukterimi Alice, kuo ir buvo pagrįstas šios knygos atsiradimas, ir žmones apniko abejonės. „Žmonės ėmė klausinėti: „Kaip gi čia taip, suaugęs vyras, palaikantis santykius su jauna mergaite“, – sako profesorius.
Tačiau, profesoriaus teigimu, visos šios interpretacijos tebuvo to laiko atspindžiai, nedaug ką turinčios bendro su knygos parašymo aplinkybėmis ir epocha. Anot jo biografo, rašytojas sunkiai įsivaizduojamas vartojantis narkotikus, jis buvo saikingumu pasižymintis žmogus.
W.Brookeris sutinka su šia nuomone. „Tais laikais jie turėjo opijaus, tačiau nemanau, kad jis buvo iš tų, kurie vartoja narkotikus“, – sako jis. Lygiai taip pat sunkiai įtikėtina, kad kažkokie slapti ryšiai siejo jį ir Alice. „Tai būdinga mūsų tabloidų kultūrai, kuomet galvojama, kad būtinai turi būti kažkoks skandalas. Tačiau aš esu įsitikinęs, kad visame tame nebuvo jokios skandalingos paslapties“, – sako jis.
Akivaizdu, kad kiekviena karta ir toliau skirtingai interpretuos šį nemarų kūrinį. Jo tema –perėjimo iš nekaltos vaikystės į sudėtingą suaugusiųjų pasaulį – buvo aktuali XIX amžiuje, buvo aktuali praėjusiame amžiuje ir bus aktuali visais laikais. Todėl galbūt nereikia ieškoti paslėptų prasmių ir atsivertus knygą tiesiogreikėtų palikti mūsų modernų pasaulį užmaršty, sako profesorius.