Bibliotekos nurašytas knygas galės perduoti jų pageidaujantiems

Kultūros ministerijos teikimu Vyriausybė pritarė Bibliotekų įstatymo pataisų projektui, sudarant galimybę, prieš atiduodant perdirbti nurašytas knygas, neatlygintinai perduoti jas fizinių ir juridinių asmenų nuosavybėn, praneša Kultūros ministerija.
Senovinės LSMU bibliotekos knygos šiukšlyne
Senovinės LSMU bibliotekos knygos šiukšlyne / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Antrinė knygų ir kitų dokumentų atranka ir aktualumo netekusių dokumentų nurašymas yra vienas iš pagrindinių efektyvaus bibliotekų fondo valdymo proceso elementų, užtikrinančių būtiną fondo atnaujinimą. 2022 m. duomenimis, šalies bibliotekų fondą sudarė iš viso 47 351 871 fizinių vienetų dokumentų, iš jų – 42 095 021 spausdintų knygų. Per 2022 metus bibliotekos nurašė 2 150 knygų (4,5 proc.), kurios neatitinka vartotojų poreikių ir yra pripažintos nereikalingomis arba netinkamomis (negalimomis) naudoti.

Pagal Lietuvos bibliotekų fondo valdymo tyrimo rekomendacijas, bibliotekos turi nedelsdamos padidinti aktualumo netekusių, didelio egzemplioriškumo (ypač nenaudojamų) knygų ir kitų dokumentų nurašymą tam, kad būtų užtikrinta fondo komplektavimo ir valdymo kokybė bei atitiktis skaitytojų poreikiams.

Bibliotekų įstatymo pataisos teikiamos Seimui. Jas priėmus bus parengta ir kultūros ministro įsakymu patvirtinta pripažintų nereikalingomis arba netinkamomis naudoti bibliotekų fondo nurašytų knygų neatlygintino perdavimo fizinių ir juridinių asmenų nuosavybėn tvarka, kurioje bus detaliai reglamentuotas perdavimo procesas, perdavimo būdai ir taikomi kriterijai, taip sudarant galimybę pratęsti knygos gyvavimo amžių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų