„Akademija kalbėjosi su Dylano agentu ir jo gastrolių vadybininku“, – penktadienį sakė Švedijos akademijos kancleris Oddas Zschiedrichas.
Be tol kas dar nepavyko pasikalbėti tiesiogiai su pačiu B.Dylanu, sakė jis.
Naujasis laureatas ketvirtadienį vakare grojo sausakimšoje salėje Las Vegase – praėjus kelioms valandos nuo pergalės prieš tokius favoritus kaip Salmanas Rushdie iš Didžiosios Britanijos; jis tapo pirmuoju amerikiečiu, gavusiu Nobelio literatūros premiją po 1993-iaisiais apdovanotos Toni Morrison.
Tačiau gerbėjai, kurie tikėjosi entuziastingo atsako, nusivylė: nekalbusis B.Dylanas liko ištikimas sau ir tarp dainų neištarė nė žodžio, palikdamas pasaulį spėlioti, ką jis mano apie savo iškėlimą į literatūros panteoną.
Dylanas visą dieną tylėjo apie apdovanojimą.
Laikraštis „The Washington Post“, kuris susisiekė su žmonėmis, artimais 75 metų žvaigždei, parašė: „Dylanas visą dieną tylėjo apie apdovanojimą.“
Vienas jo draugų, dainininkas Bobas Neuwirthas laikraščiui sakė: „Jis net gali jos nepripažinti.“
Kiekvienais metais Nobelio premijų laureatai yra gruodžio 10 dienai pakviečiami į Stokholmą atsiimti savo apdovanojimų iš Švedijos karaliaus rankų ir pasakyti kalbų per banketą.
Tačiau kol kas Akademija nežino, ar B.Dylanas planuoja atvykti.
1964 metais prancūzų filosofas Jeanas-Paulis Sartre'as atsisakė literatūros premijos – iškart, kai sužinojo, kad ją gavo. Tais laikais premija buvo 273 tūkst. kronų.
2016 metais B.Dylanas galėtų atsiimti 8 mln. kronų (822 tūkst. eurų).