Duodama interviu „The New York Times“ rašytoja pasakojo, kad rašydama knygos „Laisva vieta“ („The Casual Vacancy“) pabaigą ji pratrūko rėkti.
Nauja rašytojos knyga, kurioje nagrinėjamos priklausomybės nuo heroino, prostitucijos, vienišų motinų ir paauglių aistros, radikaliai skiriasi nuo fantazijos kupinų septynių jos romanų apie paauglį burtininką ir jo kovą su blogio įsikūnijimu Valdovu Voldemortu.
J.K.Rowling sako, kad jai knietėjo imtis suaugusiesiems įdomių temų.
– Kokia geriausia pastaruoju metu Jūsų skaityta knyga?
– Tai buvo Doris Kearns Goodwin kūrinys „Team of Rivals“. Šios knygos autorę sutikau pernai JAV ambasadoje Londone. Buvau taip sujaudinta, kad šokinėjau vietoje kaip penkerių metų mergaitė.
– O kokia knyga paskutinį kartą Jus pravirkdė?
– Jei atvirai – tai buvo „Laisva vieta“. Aš tiesiog rėkiau rašydama šios knygos pabaigą, iš naujo ją skaitydama ir redaguodama.
– Jei galėtumėte prezidentui ir premjerui pasiūlyti perskaityti po vieną knygą, kokia knyga tai būtų?
– Prezidentas jau skaitė „Team of Rivals“, ir aš negalėčiau pasiūlyti nieko geresnio.
O premjerui rekomenduočiau perskaityti Michaelo Sandelso knygą „Justice“.
– Kokia Jūsų mėgstamiausia vaikystės knyga?
– Man patiko Elizabeth Goudge „The Little White Horse“, Louisos May Alcott „Little Women“, Paulo Gallico „Manxmouse“, Annos Sewell „Black Beauty“.
Taip pat patiko visa Moel Streatfeild ir Edith Nesbit kūryba.
– Ar vaikystėje turėjote mėgstamą literatūros personažą? Ar ir suaugusi jį turite?
– Mano mėgstamiausia literatūros herojė yra Jo March. Tai maža, karšto būdo mergaitė, kuri turi deginančią ir didelę ambiciją – tapti rašytoja.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Joanne Rowling pristatė naują knygą |
– O kokia geriausia Jums motinos skaityta knyga?
– Man mama skaitė beveik visas anksčiau minėtas knygas.
Ryškiausias atsiminimas – mano tėvas, skaitantis knygą „Vėjas gluosniuose“. Tuo metu man tebuvo ketveri ir aš sirgau tymais.
– Jei galėtumėte susitikti su bet kuriuo rašytoju, gyvu ar mirusiu, kas jis būtų? Ko norėtumėte jo paklausti?
– Aš šį klausimą įvertinau rimtai ir atsakymo ieškojau kelias valandas. Pradėjau galvoti pradėjau apie visus savo mėgstamus rašytojus ir juos, dėl įvairių priežasčių, atmesti.
Pavyzdžiui, Pelhamas Grenville'as Wodehouse'as buvo labai drovus, tad mūsų susitikimas galėtų tapti nevykusiu. Žinau, kad jo aistra – pekinų veislės šunys ir metodologijos rašymas. Kadangi aš neturiu pekino veislės šuns, įtariu, kad mes, greičiausiai kalbėtume apie nešiojamuosius kompiuterius, o ne apie jo genialumą.
Galiausiai savo pasirinkimą susiaurinau iki Sidonie-Gabrielle Colette ir Charleso Dickenso. Jei S.G.Colette kalbėtų laisvai, tai būtų nepamirštamas susitikimas, nes jos gyvenimas buvo neįtikėtinas. Nors manau, kad aš susitikčiau su C.Dickensu. Ką norėčiau sužinoti? Viską.
– Kokia Jūsų parašyta knyga yra Jums mėgstamiausia?
– Mano širdis yra padalinta į tris dalis. Man patinka „Haris Poteris ir Išminties akmuo“ („Harry Potter and the Philosopher's Stone“), „Haris Poteris ir Mirties relikvijos“ („Harry Potter and the Deathly Hallows“) ir „Laisva vieta“ („The Casual Vacancy“).
– Jei į negyvenamą salą galėtumėte pasiimti tik tris knygas, kokias imtumėte?
– Rinktinius Williamo Shakespeare'o (nemeluosiu – turiu tik vieną dalį), P.G.Wodehouse'o arba S.G.Colette darbus.
– Jei galėtumėte tapti bet kokiu literatūros personažu, kuo būtumėte?
– Žinoma, kad Elizabeth Bennet (Jane Austen romano „Puikybė ir prietarai“ („Pride and Prejudice“) veikėja).