Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Diskusija knygų mugėje: Igno Staškevičiaus tapatybės kortelė – kokia ji?

„Pateiki tapatybės kortelę pareigūnui ir jis sužino iš jos apie tave viską. Šis kūrinys taip pat šį bei tą apie mane atskleidžia“, – pradėdamas pokalbį apie ketvirtąją savo knygą sakė Ignas Staškevičius.
Ignas Staškevičius
Ignas Staškevičius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Kokią nuomonę susidaro „Tapatybės kortelės“ skaitytojas, su autoriumi diskutavo Vilija Dailidienė ir prodiuseris Laurynas Šeškus. Dažnas trumpų esė ir novelečių veikėjas yra pats Ignas Staškevičius, sakantis: „Nebesuvokiu tapatybės. Kas aš esu, velniai rautų?“ Vis dėlto vieno atsakymo skaitytojui jis nepateikia. Paklaustas, ar mano esąs tikrasis „Tapatybės kortelės“ skaitytojas, kokį rašydamas Ignas Staškevičius ir įsivaizdavo, Laurynas Šeškus patvirtino, kad knygą perskaitė su dideliu malonumu ir ji paliko įspūdį. Labiausiai jam patikusi mintis, kad pravartu atsisakyti daiktavardiškumo ir, norint save apibūdinti, remtis veiksmažodžiais. Knygos autorius pridūrė, kad, jo nuomone, svarbu yra veikti, o ne tik būti. 

Diskusijos dalyviai sutarė, kad nustatyti ir apibrėžti knygos žanrą nėra itin svarbu. Galima sakyti, kad „Tapatybės kortelė“ – ir eseistika, ir satyrinės noveletės, ir trumpi apsakymai. Pats autorius kartais tampa veikėju, kartais tėra stebėtojas, fiksuojantis paradoksalias gyvenimo situacijas. O kartais jis visai pasislepia už teksto prasmės.

Trumpuose esė atpažįstame itin aktualius įvykius – „Maximos“ stogo griūtį Latvijoje ar Sočio olimpiadą. Autorius nevengia ir asmeninio gyvenimo detalių, pavyzdžiui, itin vaizdingai papasakoja apie akių operaciją. Paklaustas, kodėl pasitelkia paraleles tarp griūvančios kultūros ir esamos, stabilios, I. Staškevičius atsako norėjęs pabrėžti, kaip tvirtai esame tapę Vakarų kultūros dalimi, tačiau kartu Vilnius yra savitas ir ypatingas miestas, kuriame vis dar esama erdvės veikti, judėti ir patirti nuotykį. Čia verda nuolatinis kūrimo procesas.

Iš salės nuskambėjo pastebėjimas, kad naujausia autoriaus knyga labai intriguoja, ir skaitytojas norėtų išgirsti I. Staškevičiaus atsakymą, koks gi  jo kūrybos tikslas, kodėl jis rašo knygas, ko tuo siekia. Autorius apibendrino, kaip, jo nuomone, svarbu, kad kiekvienas žmogus turėtų savo nuomonę, ją išreikštų, diskutuotų ir kalbėtų. Taigi „Tapatybės kortelės“ skaitytojus jis norėtų paskatinti mąstyti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos