„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Rašytojų gyvenimo faktai, kuriuos jie linkę nutylėti

Kiekvienas gyvenime patiria tokių akimirkų, dėl kurių ilgai tenka raudonuoti. Jeigu manote, kad gėdingesnių akimirkų jau nebegalima patirti, kviečiame įvertinti keleto žymių rašytojų gėdingus gyvenimo faktus, kurie pateikiami portale hubpages.com.
Rašytojas Paulo Coelho
Rašytojas Paulo Coelho / „Scanpix“ nuotr.

Knygų naujienas, konkursus ir naujausių knygų recenzijas rasite ir tinkle „Facebook“. Spauskite čia.

Ernestas Hemingway'us

Motina jį rengė mergaite.

Turbūt įsivaizduojate, koks sunkus gali būti berniuko gyvenimas, jei savo vaikystę praleido rengiamas kaip mergaitė. Ernestas Hemingway vaikystėje buvo rengiamas mergaitiškais drabužiais. Jo motina svajojo turėti dvynes mergaites. Taigi, 1899 metais gimus Ernestui, motina savo sūnų rengdavo lygiai taip pat kaip jo seserį, kuri buvo aštuoniolika mėnesių vyresnė už jį. Abu jie turėjo panašias šukuosenas bei buvo rengiami vienodais drabužiais. Motina tikėjo, kad tokiu būdu visus įtikins, jog jos vaikai yra dvyniai. Viešumoje motina į Hemingway kreipdavosi mergaitišku vardu Ernestine.

Williamas Shakespeare‘as

Neaiškios seksualinės potekstės.

Shakespeare‘as tapdavo lengvu patyčių grobiu tuomet, kai buvo pradedama kalbėti apie jo gyvenimo meiles. Jis buvo vedęs Anne Hathaway, tačiau jo kūrinių interpretacijos versdavo iškelti klausimus dėl jo seksualumo. Dvidešimt šeši jo sonetai buvo meilės eilėraščiai, skirti ištekėjusiai moteriai, vardu Dark Lady, o kiti 126 – skirti vyrui, vardu Fair Lord. Nors Elžbietos laikais poezijoje buvo įprasta kreiptis į savo draugus, kritikai tiki, kad rašytojas kreipėsi į savo mylimuosius. Kai kurie kritikai teigia, kad eilėraščių „aš“ nebūtinai yra pats rašytojas ir galbūt jis tiesiog kalbėjo kito vardu. Kiti nesutinka ir primygtinai teigia, kad Shakespeare‘as buvo biseksualus. Šiaip ar taip, intymusis kūrėjo gyvenimas buvo apipintas abejonėmis ir paskalomis – tais laikais faktas, kad esi biseksualus, neabejotinai buvo laikomas sunkiai nuplaunama dėme. 

Levas Tolstojus

Savo vestuvinę naktį jis gyrėsi apie buvusias mylimąsias. 

Vienišas bei trokštantis meilės Levas Tolstojus per vienus Naujuosius metus prisiekė, kad jei jis nesusituoks iki 1859 metų, jis visą laiką liks senberniu. Tačiau taip nenutiko, po trejų metų jis vedė. Tačiau Tolstojus vedybų dieną sugadino šventės nuotaiką, kadangi primygtinai reikalavo, jog jo nuotaka Sonia perskaitytų senus jo dienoraščius, kuriuose buvo pateiktos detalės apie buvusius santykius su kitomis moterimis. Galbūt Tolstojus tiesiog norėjo išsklaidyti visas paslaptis, tačiau Sonia tokiu poelgiu pasibjaurėjo. Dieną po vestuvių ji savo dienoraštyje parašė apie sukilusį pavydą ir „purvą“, kurį buvo priversta išgyventi.

Oscaras Wilde‘as

Iš jo pasityčiojo vaikino tėvas. 

Užuominų apie Oscaro Wilde‘o seksualinę orientaciją pasigirsdavo jau jaunystėje. Koledže jis priešinosi madai ir nešiojo ilgus plaukus, juokėsi iš vyriškų sporto šakų, o savo kambarį gražino porcelianu, saulėgrąžomis ir povo plunksnomis. Kiti studentai nelabai jo mėgo (jo kambarys dažnai buvo niokojamas, jis dažnai buvo murkdomas netoliese esančioje upėje, kadangi buvo laikomas nenormaliu). Tačiau jis niekada nesigėdijo savo homoseksualumo. Tačiau tikrąjį pažeminimą jis patyrė tada, kai jo vaikino tėvas ėmėsi veiksmų, norėdamas juos išskirti. Jis Wilde‘ą apmėtė daržovėmis tuo metu, kai jis buvo scenoje, ir siuntinėdavo raštelius, kuriuose Wilde‘ą vadindavo „pederastu“. Wilde‘as vyrą padavė į teismą už šmeižtą, tačiau reikalai dar labiau pablogėjo. Galų gale rašytojas teisme prisipažino, kad melavo ir „turėjo labai nepadorių santykių su vyrais“. Už tai jis pakliuvo į kalėjimą. 

Trumanas Capote

Jis savo bičiuliams pažadėjo, kad paskutinis jo kūrinys bus išspausdintas viename populiariausių šalies žurnalų. Tačiau to niekada nenutiko. 

Iš pradžių buvo manyta, kad kūrinys „Pusryčiai pas Tifanį“ bus išspausdintas žurnale „Harper Bazaar“ 1950 m. Bet paskutinę minutę po to, kai Capote nesutiko pakeisti vulgarios kalbos, teksto buvo nuspręsta nespausdinti. Pasipiktinęs rašytojas žurnalą apkaltino, kad jis skaitytojams nepateikia „kokybiškos grožinės literatūros“. Vėliau rankraštį pardavė „Esquire“ ir „Random House Publishing“.

Paulas Coelho

Dėl blogo elgesio tėvai uždarė jį į psichiatrinę ligoninę, jam taikyta elektrošoko terapija. 

Brazilų rašytojas Paulas Coelho nuo vaikystės svajojo rašyti knygas, tačiau tėvai buvo kitokios nuomonės – jie aiškino sūnui, kiek pinigų jis galėtų uždirbti, jei imtųsi inžinieriaus darbo. Jie norėjo sūnų atitraukti nuo literatūrinio gyvenimo, todėl Coelho tapo nepaklusnus ir pradėjo laužyti šeimos taisykles. Tačiau toks jo planas davė priešingų rezultatų, – jo tėvas nusprendė, kad vienintelis būdas pakeisti sūnaus požiūrį, yra psichiatrinė palata. Septyniolikmetis Coelho buvo paguldytas į ligoninę. Gydymą sudarė kelios skausmingos elektrošoko terapijos.

Po to, kai išėjo iš ligoninės, rašytojas prisijungė prie teatro trupės ir susirado žurnalisto darbą. Tuo metu jis prisijungė prie radikalių grupuočių. Už tokią veiklą jis tris kartus buvo uždarytas į kalėjimą ir buvo kankinamas ten. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“