Knygos sumanytojos siekė sužinoti, ar šiuolaikinių žmonių namuose dar egzistuoja asmeninės bibliotekos, ar jas keičia elektroninės, garsinės knygos, išmanieji įrenginiai. Kokią misiją, prasmę jie mato rinkdami knygas ar dirbdami su jomis. Kokias knygas jie vertina šiame knygų ir technologijų pertekliaus amžiuje. Kaip knygos praverčia jų kasdienėje veikloje, darbuose.
Vartydami šią knygą sužinosite, kaip žmonės formuoja savo asmenines bibliotekas, ką bibliotekos kalba apie jų šeimininkus, kokios knygos mūsų šalies šviesuoliams, intelektualams, bibliofilams paliko didžiausią įspūdį. Knygoje pateikiamos istorijos, meniškos bibliotekų, knygynų fotografijos įkvėps skaitytojus labiau domėtis knygos kultūros istorija, paskatins dar didesnę pagarbą ir meilę knygai, kokią spinduliuoja kalbinti herojai.
Knygos sumanytojos ir autorės:
Jurga Mandrijauskaitė-Ruškienė – literatūros apžvalgininkė, renginių, literatūrinių projektų iniciatorė ir organizatorė (skaityklų projektas „Vilnius skaito", literatūros festivalis „Open Books" ir kt.).
Asta Lipštaitė – žurnalistė, tekstų kūrėja, leidinių redaktorė. Dirbo žurnaluose „Moteris", „L'Officiel Lietuva", „Laima / Laimė“ ir kt. Taip pat aistringa knygų skaitytoja, mylėtoja ir rinkikė.
Jūratė Jaseliūnienė (Samušytė) – žurnalistė, radijo laidų vedėja, knygų apžvalgininkė, literatūrinių mezginių platformos „Megzti Tekstai/Knitted Lines" kūrėja.
Knygą įamžino fotografė, skaitovė ir gamtos gerbėja Dovaldė Butėnaitė ir fotografė Šarūnė Zurba.
Knygą išleido leidykla „Dvi tylos“. Su ja kviečia susipažinti Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo centras. Knygos sudarytojas Jurgą Mandrijauskaitę ir Jūratę Jaseliūnienę kalbina Nacionalinės bibliotekos Valstybingumo centro vyriausiasis tyrėjas Matas Baltrukevičius.