Išleista Davido Fricko knyga „Artimieji, giminės, kaimynai. Bendruomenės ir konfesijos XVII a. Vilniuje“

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras išleido amerikiečių istoriko Davido Fricko knygą „Artimieji, giminės, kaimynai. Bendruomenės ir konfesijos XVII a. Vilniuje“ (versta iš „Kith, kin, and neighbors : communities and confessions in seventeenth-century Wilno“/ David Frick. Cornell University Press, New York, 2013), rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Artimieji, giminės, kaimynai. Bendruomenės ir konfesijos XVII a. Vilniuje“
„Artimieji, giminės, kaimynai. Bendruomenės ir konfesijos XVII a. Vilniuje“ / Leidyklos nuotr.

Knygą iš anglų kalbos vertė Arvydas Sabonis ir Irena Katilienė.

Knygą, skirtą Vilniaus miesto istorijai, parašė žinomas amerikiečių istorikas, Kalifornijos universiteto Berklyje profesorius Davidas Frickas (1955–2022), tyrinėjęs bendros Lenkijos ir Lietuvos valstybės XVI ir XVII amžių istoriją, literatūrą, kultūrą. Jungtinėse Amerikos Valstijose 2013 m. išleista knyga tapo populiari, sulaukė gerų vertinimų ir recenzijų, buvo pristatyta ir Vilniaus universitete.

Autorius puikiai išmano Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės sostinėje gyvenusių tautų ir konfesijų bendravimo subtilybes, jis ištyrinėjo archyvuose ir bibliotekų rankraštynuose sukauptus XVII a. vilniečių gyvenimą atspindinčius dokumentus.

„Knygoje gatvė po gatvės, namas po namo, kaimynas po kaimyno atkuriama Vilniaus tautinės ir konfesinės įvairovės topografija. Skaitytojas supažindinamas su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės sostinės kasdienybe, supranta, kaip galėjo ir mokėjo sugyventi lietuviai, rusėnai, lenkai, vokiečiai, žydai, totoriai – arba katalikai, stačiatikiai, unitai, liuteronai, reformuoti evangelikai, musulmonai, judėjai“, – pristatydamas D.Fricko kūrinį rašo prof. dr. Rimvydas Petrauskas.

Miesto kasdienybę D.Frickas vaizduoja pasitelkdamas topografinę medžiagą, bažnytinius, teismo, cechų, miesto savivaldos dokumentus, literatūrinę kūrybą.

Knygoje atskleidžiama, kuo Vilnius, kaip sudėtingos religinės ir etninės sudėties miestas, buvo ypatingas tarp to meto Europos miestų, kurių dažnas taip pat buvo nevienalytis tikybos bei etniniu požiūriais.

Parašyta lengvai skaitoma, vaizdinga kalba, istoriko D.Fricko knyga skirta istorikams ir plačiai skaitytojų auditorijai.

Knygos leidimą rėmė Lietuvos kultūros taryba.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai