Ji savo kūrinius dar kartą skaitys festivalio uždarymo renginyje Vilniaus rotušėje, liepos 11 d.
Renginį vedė poetė Marija Mažulė ir rašytojas, bei literatūrologas Saulius Vasiliauskas.
Savo kūrybą skaitė: Patricija Gudeikaitė, Ugnė Makselytė, Monika Staugaitytė, Ingrida Viluckytė, J.Žvirblytė, Gabija Smailytė, Gabrielė Jaskelevičiūtė, Lukas Bunkus, Greta Bumblauskaitė, Uršulė Toleikytė, Kamilė Radauskaitė.
Kaip teigė M.Mažulė, augantiems poetams patinka savo kūryba dalintis ne vien su publika, bet ir su kitais poetais:
„Karantino metu visiems trūko gyvų susitikimų, gyvų pasirodymų. Poetai yra bendraujantys žmonės – jiems yra svarbus ne vien ryšys ir kontaktas su publika, bet ir vienų su kitais. Jie vienaip ar kitaip įkvėpia vieni kitus – tas bendravimas tikrai daug duoda. Labai džiugu, kad dabar galime ir vėl organizuoti renginius – reikia kažkaip atsigriebti už tą karantino laikotarpį.“
Akimirkas iš renginio pamatykite 15min fotografo akimis:
Jaunųjų poetų skaitymai – svarbi festivalio dalis
M.Mažulė 15min teigė: „Kaip ir pats festivalis, jaunųjų poetų skaitymo vakaras vyksta ne pirmus metus. Tai yra ypatingai svarbi „Poezijos Pavasario“ dalis – reikia kultivuoti, padrąsinti ir pastūmėti jaunuosius poetus literatūrinio gyvenimo link.“
Pasak organizatorių, kai kurie poetai jau buvo žinomi renginio vedėjams. Antai Ingrida Viluckytė jau debiutavo „Poezijos pavasario“ almanache.
S.Vasiliausko požiūriu, tai, kad į renginį susirenka naujosios kartos vardai, yra svarbu. „Iš dvylikos užsiregistravusių skaitytojų aš težinau keturis. Labai įdomu išgirsti kas tie kiti, niekad anksčiau negirdėti poetai, kaip jie rašo ir suvokia, bei išjaučia poeziją.“
„Man atrodo, kad bet kokie jaunimo skaitymai yra svarbūs ne vien klausytojui, kuris sužino apie tai, kuo gyvena jauniausieji autoriai, bet ir pačiam skaitytojui. Jaunieji kūrėjai tokių renginių metu gali pasitikrinti savo tekstą viešoje erdvėje. Skaitant tu pajauti, kas tame tekste dar kliūna, ką dar galėtum redaguoti. Tai teksto kokybės, jo vertės ir kalbinių niuansų pasitikrinimas“, – tęsė jis.
Literatūrologas S.Vasiliauskas šį renginį veda jau ketverius metus. Šiais metais jis taip pat vienas iš komisijos narių.
Kiekvienais metais komisija išrenka „Poezijos pavasario“ jaunųjų poetų skaitymų laureatą, kuriam yra įteikiamas prizas. Šių metų komisijos nariai: rašytojas Vidas Morkūnas, poetas ir vertėjas Dominykas Norkūnas, poetas Tomas Petrulis bei renginio vedėjai.
„Prizas, mano manymu, nėra vien simbolinis – jo dėka jaunasis poetas įgauna pasitikėjimo savo jėgomis“, – priduria renginio vedėjas.
Neformali, eksperimentinė renginio erdvė
Jaunųjų poetų skaitymų dalyviai neturėjo pereiti jokios atrankos tam, kad sudalyvautų – tereikėjo užsiregistruoti. Pasak S.Vasiliausko, jie atrankos nedarė, nes nenorėjo jaunųjų poetų uždaryti į dėžutę:
„Renginio įdomumas yra ne vien tekstas – taip pat ir žmogus, jo energija, jo skaitymo būdas. Mes vertiname ne vien tekstą, o visą visumą, įspūdį kurį mums palieka jaunasis skaitytojas. Žinoma, yra rizika susilaukti labai silpnų poetų, tačiau priimdami visus norinčius, galime atrasti ką nors nuostabaus, ko gal net nebūtume priėmę atrankos metu.“
Pasak S.Vasiliausko, šis renginys nėra formalus – tai labiau eksperimentinė erdvė. Kiekvienas dalyvis turėjo po penkias minutes savo kūrinių skaitymui, o intervalais, kad žiūrovai „atsipūstų nuo poezijos srauto“ grojo ir muzikinius eksperimentus atliko duetas DJ extended ir Kazimieras Jušinskas.
„Tai yra svarbus renginys, neformalus renginys ir gyvas renginys. Aš tikiuosi, kad visi atėję pasisems geros nuotaikos“, – pridūrė renginio vedėjas.
Jaunieji poetai, mėgstantys dalintis
Viena iš dalyvių Gabrielė Jaskelevičiūtė15min pasakojo:
„Kiek save prisimenu, tiek rašau. Atvykti nebijojau, nes tai nebuvo pirmasis kartas, kai skaitau. Labai mėgstu dalintis savo tekstais ir jeigu tik atsiranda proga – pasidalinu.“
Ji taip pat yra skaičiusi ir Rašytojų sąjungos organizuotame „Literatūriniame sprinte“.