A. Anra pasakoja, kad šį romaną įkvėpusi Niki de Saint Phalle – jai artima asmenybė. „Niki gyvenimas įspūdingas – kilusi iš vienos seniausių prancūzų aristokratų giminių, užaugusi pilyse. Jos du gyvenimo vyrai – rašytojas ir garsus menininkas – visą gyvenimą jai padėjo, buvo bendraminčiai, palaikė ir skatino kurti. Šią knygą rašyti buvo taip malonu, lyg kaskart prisėdusi prie kompiuterio grįžčiau į savo namus – čia jauku ir gera, čia aš ir ji. Ir mūsų istorijos, mūsų vyrai, vaikinai, buvę mylimieji, mūsų prisiminimai apie mokyklą, mamas, tėvus, senelius, mus inspiravusius meno kūrinius.“
Knygos pagrindinė linija – sąsaja tarp Niki ir Malenos. Jos gimė tą pačią dieną po Skorpiono ženklu, Malena jaučia nuoskaudą Tėvui, kurio nebuvo, Niki jautėsi vieniša vaikystėje, gyvendama su seneliais jų šeimai priklausančiose aristokratiškose pilyse. Malenos pasaulis pasikeitė, gimus Sūnui, Niki tapo pripažinta, jau gimus dviem jos vaikams.
Knygos veikėjas, Nacionalinės premijos laureatas menininkas Deimantas Narkevičius sako, kad „Niki“ – lyg meno pasaulio metraštis. O aktorius Arūnas Sakalauskas šį kūrinį pavadino biblija. Kodėl – sužinosite video įraše, kur įspūdžiais apie „Niki“ dalijasi jau perskaičiusieji romaną: aktoriai A. Sakalauskas ir Kęstutis Jakštas, poetė, literatūros kritikė Lina Buividavičiūtė, meno mugės „Art Vilnius“ meno vadovė, menotyrininkė Sonata Baliuckaitė, ir knygų apžvalgininkė, skaityklų „Vilnius skaito“ iniciatorė Jurga Mandrijauskaitė.