„Kitų knygų“ leidyklos neseniai išleistoje knygoje „Tik tiesa, nieko daugiau“ surinkti geriausi ir aktualiausi A. Politkovskajos straipsniai, 1999–2006 m. publikuoti laikraštyje „Novaja gazeta“. Šiose publikacijose žurnalistė preciziškai užfiksavo itin žiaurų civilių Čečėnijos gyventojų kankinimą ir žudymą, drąsiai aprašė įkaitais paimtų „Nord-West“ miuziklo žiūrovų dramą bei ne mažiau žiauresnę įkaitų tragediją Beslane. Daug dėmesio savo rašiniuose skirdama valdžios korupcijai ir savivalei, žurnalistė pelnė daugybę apdovanojimų už svarų indėlį į tiriamąją žurnalistiką bei kovą už žmogaus teises.
A. Politkovskaja nebuvo savimi patenkinta didelio dienraščio vedamųjų ar išpūstų komentarų autorė. Ją dažniau galėjai sutikti ne Maskvos centre, o nuskurdusioje Rusijos provincijoje, Šiaurės Kaukaze ar karo žaizdas menančiuose Čečėnijos miesteliuose. Ji bent penkiasdešimt kartų lankėsi karo apimtoje Čečėnijoje, nebijojo kalbėtis su žuvusių rusų karių motinomis, ieškoti jų sūnų karinėse lavoninėse ar padėti čečėnams, kurių mylimieji dingo kankinimais garsėjusiose „filtracijos stovyklose“.
Tiriamosios žurnalistikos straipsniuose ji negailestingai pliekė ir čečėnų karo vadus, kurių tarpusavio rietenos kišo koją taikos perspektyvoms, ir islamo fundamentalistus, kurie išnaudojo konfliktą Čečėnijoje savo tikslams, ir žiaurius bei godžius rusų generolus, kuriems šis karas buvo puiki proga pasipelnyti ar užsikabinti dar vieną medalį. Vis dėlto aštriausios kritikos strėlės smigo į V. Putiną, kurį žurnalistė vadino moderniais rūbais apvilktu sovietiniu vaiduokliu. Žurnalistės nuomone, būtent V. Putinas, kurio politinė žvaigždė sužibo per antrąjį Čečėnijos karą, sukūrė nežmonišką visagalės valdžios sistemą, atėmusią tūkstančius nekaltų žmonių gyvybių.
Nepatogias tiesas skelbiančią žurnalistę ne kartą bandė nužudyti. 2001 m. susilaukusi itin rimtų grasinimų, ji buvo nusprendusi kuriam laikui išvykti į Austriją. 2004 m. ją mėginta nunuodyti pakeliui į Beslaną. Likimo ironija, kad namo laiptinėje A. Politkovskajos tykoję žudikai nuosprendį įvykdė kaip tik per V. Putino gimtadienį.
Knyga „Tik tiesa, nieko daugiau“ nėra vien tik A. Politkovskajos straipsnių rinkinys. Ryškų žurnalistės portretą papildo jos kolegų prisiminimai, oficialių asmenų užuojautos, ištraukos iš užsienio spaudos bei interviu su žymiais politikais – L. Jospinu, T. Blairu, G. W. Bushu – fragmentai. Visi šie tekstai iškyla lyg monumentas tragiškai žuvusiai bebaimei kovotojai už demokratiją ir spaudos laisvę.
Ana Politkovskaja. Tik tiesa, nieko daugiau. Iš anglų ir rusų k. vertė Donatas Stačiokas ir Vesta Adomaitienė. K.: Kitos knygos, 2012.