„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Knygos recenzija. „Dievas visada keliauja incognito“ – kas valdo mūsų likimą?

Jei garsiai ištarsite – „mūsų likimas jau yra nuspręstas“, būtinai išgirsite bent vieną prieštaraujantį ir teigiantį, kad likimas priklauso nuo mūsų, mes esam savo likimo valdovai. O kas, jeigu jūsų likimas priklauso nuo žmogus, kuris verčia jus pildyti jo užgaidas, o jei drįsite jam prieštarauti – jūsų gyvybė pakibs ant plauko? Laurent Gounelle romane „Dievas visada keliauja incognito“ gvildena likimo ir žmogaus apsisprendimo klausimus.
Knyga „Dievas visada keliauja incognito“
Knyga „Dievas visada keliauja incognito“ / Knygos viršelis

Prisijunkite prie „15min knygų lentynos“ gerbėjų tinkle „Facebook“. Spauskite čia.

Knygos veikėjas Alanas – jaunas, gyvenimu nusivylęs įdarbinimo įmonės konsultantas. Jis nepasitiki savimi, dėl visų per gyvenimą jį užgriuvusių problemų kaltina aplinkinius žmones. Net ir dabar, dirbdamas vienoje didžiausių Paryžiaus įdarbinimo įmonių, jis nesijaučia laimingas, veikiau prislėgtas savo gyvenimo beprasmiškumo.

Po to, kai Alaną palieka Odrė, jaunasis konsultantas ryžtasi, jo manymu, vieninteliam įmanomam ir būtinam žingsniui – savižudybei. Alanas tiki, kad taip išspręs visas problemas. Tačiau likimas jam pasiunčia dar vieną dovaną – Ivą Dubrėjų.

Paslaptingas, inteligentiškas ir tobulai manipuliuoti žmogaus psichologija gebantis žmogus Alanui pasiūlo, rodos, naudingą sandėrį – konsultantas atsisako savižudybės plano, o vietoj to pradeda mokytis gyvenimo taisyklių ir tobulėti. Manais už gyvenimo pamokas Ivas Dubrėjus Alano nieko neprašo, išskyrus vieno dalyko – gyvybės. Jei Alanas norės nutraukti sandėrį, jis privalės mirti. Knygos scenarijus intriguojantis? Tikrai taip.

Kaip knygos anotacijoje rašo autorius L.Gounelle, pasakojimas paremtas mokslininkų tyrimais ir neurologijos specialistų patarimais. Skaityti knygą kartais tampa net baugoka – ne dėl šiurpaus scenarijaus, bet dėl to, kad knygoje aprašomus Alano trūkumus tenka išvysti ir savyje. Kas gali būti nemaloniau, nei pažvelgti į save ir pripažinti klaidas? Tam reikia drąsos.

Šiuo atveju knyga labai įtraukia, į kasdienybę verčia pažvelgti kitu žvilgsniu. Galima net teigti, kad knyga „Dievas visada keliauja incognito“ gali padėti pasikeisti ir siekti tobulėjimo. Tiesa, bijantieji Siegmundo Freudo psichologijos teorijų vingių gali nusiraminti, nes šioje knygoje žmogaus psichologijos analizės yra daug, tačiau ji pateikiama ne kaip sudėtingos mokslinės teorijos ir hipotezės, o kaip paprasta informacija, kurią įsisavinti gebės kiekvienas skaitytojas. Autorius šiomis mažomis žmogaus elgesio paskaitomis leidžia pažvelgti į save iš šalies. Skaitydami šią knygą vienoje ar kitoje situacijoje Alano portrete galėsite atrasti save.

Antras knygos „veidas“ yra kiek niūresnis. Ne itin malonu skaitant knygą suprasti, kad, iš vienos pusės, ji yra skatinanti mąstyti, originali, o iš kitos pusės – nuplaukianti lengvai paviršiumi. Nemėgstantieji knygų, kuriose patariama, kaip pasiekti dvasinę ramybę arba uždirbti milijoną, šiame romane atras keletą skyrių, kuriuos turės arba praleisti, arba skaityti sukandę dantis.

„Aš nieko neišgalvojau ir neketinu pateikti naujo, genialaus laimės recepto. Tik noriu padėti skaitytojams suvokti, kokios iš tikrųjų vertingos yra paprastos tiesos, kurias kažkodėl dažniausiai pamirštame. Kviečiu į daug ką apažvelgti kitaip“, – knygos anotacijoje rašo autorius.

Skaitant šią knygą nuolat kyla klausimas – „Kas tas Ivas Dubrėjus?“ Žmogus, priklausantis paslaptingai sektai? Žmonėmis manipuliuojantis galvažudys? Romane įtampos pakaktų bent kelioms knygoms, tad pradėję skaityti, greičiausiai, negalėsite atsiplėšti.

Smagaus skaitymo.

Daugiau knygų recenzijų rasite paspaudę čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs