Pati autorė apie naują knygą rašo: „Kažkur apie gyvenimo vidury, artėjant penkiasdešimt, daugelis iš mūsų jau būnam susivokę ko siekiam, kur link einam, ką patinka veikti ir kam tarnauti. Aš labai gerai žinau, kad mano šio gyvenimo pagrindinė tarnystė yra vaikams ir paaugliams. Todėl šiandien, Tarptautinės Vaikų dienos proga einu pas vaikus su knyga „Laimės ąžuolas“ ir kažkokiu vidiniu šauksmu, kad vaikus tikrai reikia ginti. Ginti nuo parsidavimo materijai ir sistemai, nuo paklusnumo ir manipuliacijų, ginti nuo betikslio ir beprasmio gyvenimo, ginti tai, kas teisėtai priklauso jiems ir ateities kartoms – planetą Žemę, jos gamtą. Todėl man birželio 1 –oji neperdėtai yra svarbi diena.
Vienas iš pirmųjų komentarų apie „Laimės ąžuolą“, kurį išgirdau iš knygos dailininkės Jūratės Leikaitės, buvo: „Tai utopija, netikra istorija, vaikai tokiomis netiki.“ Prisipažinsiu, šiek tiek sutrikau, nes mane visada stipriai veikia kitų žmonių nuomonė, ypač apie mano sukurtą dalyką. Tačiau po akimirkos jau turėjau labai aiškų žinojimą ir jausmą, kad tai yra absoliuti mano gyvenimo tiesa, kad aš tuo tikiu ir savo tikėjimu dalinuosi su kitais, todėl labai gerai prisimenu, kai išpyškinau: „Ne, tai ne utopija, tai mano gyvenimas. Aš taip gyvenu ir savo vaikus mokinu. Ir ne tik savo – tokio gyvenimo tiesų aš mokau visus vaikus, kurių labai daug atvažiuoja į vasaros stovyklas „Gervių lizde“.
Iš tiesų aš nuoširdžiai tikiu, kad gamta ir medžiai galingesni už žmones, kad augalai ir gyvūnai turi savo kalbą, kurios mes nesuprantam, kad jie jaučia, bendrauja, keičiasi vieni su kitais, kad tarp augalijos ir gyvūnijos yra daug stipresni ryšiai, nei tarp žmonių. Ir aš naiviai fantazuoju, kad labai norėčiau tą jų kalbą suprasti, kalbėtis su medžiais ir pievų žolėm, suprasti, ką klykauja gervės.”
2018 m. pavasarį užrašyta utopiška pasaka „Laimės ąžuolas“ šiandien yra tapusi realybėje patirtu ir išgyventu įvykiu, kuris turi savo geografinę vietą, vardą, istorijos dalyvius. Visa istorija ėmė ir nutiko Gervinių kaime, Trakų rajone. Ta vieta šiandien vadinasi „Gervių lizdas“. Ten auga Išminties ąžuolas ir vazonuose auginami net 4000 ąžuoliukų.
B.Jakučionytė yra ne tik trijų knygų ir tinklaraščio www.jakucionyte.lt autorė, bet ir aktyvi visuomenės veikėja, vadovaujanti ne vienam socialiniam projektui: plastikinių butelių kamštelių rinkimo konkursas „Kamštelių vajus“, Tvaraus vartojimo principais sukurta vaikų ir jaunimo erdvė Trakų rajone „Gervių lizdas“, Gervinių vasaros stovyklos vaikams, Ąžuolų jaunuolyno auginimas, taip pat groja gongais, kuria rankdarbius ir yra keturių sūnų mama.