„Skaitytojai neša labai daug senų knygų. Tokių, kurios jiems nereikalingos, jau ir paplyšusios, seno leidimo ir tarp mūsų skaitytojų nebepopuliarios. Geras, metų–dvejų senumo knygas, be abejo, paimame, bet senų knygų neimame ir nenorime imti dėl to, kad niekas jų nebeskaito“, – tikina R. Gražienė.
Be to, norintieji padovanoti knygų bibliotekoms kartais pervertina jų būklę. „Kai kurias knygas atneša tokias, kad jas reikia tiesiai į makulatūrą atiduoti, o kai kurie skaitytojai už jas ir pinigų paprašo. Vyresnio amžiaus žmonės nelabai supranta, jie nori, kad mes atvažiuotume, paimtume, įkainotume ir dar kažkiek sumokėtume“, – pasakoja R. Gražienė. Moters teigimu, net jei knygos ir būtų labai vertingos, jų įsigyti iš skaitytojų nėra galimybės, tam organizuojami viešųjų pirkimų konkursai.
Vilniaus miesto centrinės bibliotekos direktorės teigimu, netiesa, kad nėra galimybės įforminti dovanojamų knygų. „Sutvarkome knygas, kurias mums dovanoja. Komplektavimo skyrius įtraukia knygas į elektroninį katalogą, ir jokios problemos nėra. Nežinau, kas taip galėjo pasakyti“, – stebisi pašnekovė.
Jos žodžiais, skaitytoja galėjo ne visai teisingai suprasti pateiktą informaciją. Bibliotekose taip pat esama lentynų, kuriose lankytojai gali palikti senas, nereikalingas knygas, o kiti lankytojai – jas pasiimti.