Knygų naujienas sekite ir tinkle „Facebook“. Spauskite čia.
Šių metų Vilniaus knygų mugės garbės svečias – lietuvių kilmės Kanados rašytojas Antanas Šileika, išleidęs keturis romanus: „Dinner at the End of the World“ (1994), „Buying on Time“ (1997), „Woman in Bronze“ (2004, lietuviškas leidimas – „Bronzinė moteris“, 2009) ir „Underground“ (2011). Paskutiniojo romano lietuvišką vertimą „Pogrindis“ pernai išleido leidykla „Versus aureus“.
Svarbiausiu šaltiniu pasirinkęs Juozo Lukšos-Daumanto knygą „Partizanai“, A.Šileika į „Pogrindį“ sudėjo tragiškas, sudėtingas ir gilias pokario Rytų Europos žmonių istorijas, atskleisdamas pokario partizaninio pasipriešinimo Lietuvoje temą.
Mugės lankytojai galės susitikti ir su šiuo metu JAV gyvenančiu Tomu Venclova, kurio knygą „Lietuvos žydai“ išleido „Baltų lankų“ leidykla, o knygą „Josifas Brodskis: Lietuviškos sąsajos“ – R. Paknio leidykla.
Knyga „Tūkstančio ir vienos nakties šalyje“ |
Į Vilnių leidyklos „Tyto alba“ kvietimu žada atvykti lietuvių kalba išleistų knygų „Tūkstančio ir vienos nakties šalyje“, „Kalifo rūmai“ ir „Timbuktu“ autorius, Londone gimęs anglų-afganų kilmės rašytojas, keliautojas ir dokumentinių filmų kūrėjas Tahiras Shahas. Jau dešimt metų Maroke, Kasablankoje, su šeima gyvenantis kūrėjas yra parašęs vienuolika kelionių knygų, jo filmai rodomi per „National Geographic“ ir „The History“ televizijos kanalus.
„Baltų lankų“ leidykla susitikti su Lietuvos skaitytojais atveža Irano rašytoją Kaderą Abdolah, kurio knyga „Mečetės namai“ 2010 metais pateko į vertingiausių lietuviškai išleistų šiuolaikinės užsienio literatūros knygų šešetuką. Pripažinimo Lietuvoje sulaukė ir jo knyga „Mano tėvo užrašų knygelė“.
Knyga „Mano tėvo užrašų knygelė“ |
Vilniaus knygų mugėje apsilankys gydytoja ir tarptautinę šlovę pelniusių mokslinės fantastikos ir įtempto siužeto bestselerių autorė Tess Gerritsen – leidykla „Jotema“ lietuvių kalba jau išleido per dešimt šios autorės knygų („Kaulų sodas“, „Dingusios“, „Chirurgas“, „Pameistrys“ ir kt.).
Mugės organizatorių kvietimu, susitikti su skaitytojais atvyks vienas iš knygų serijos jaunimui „Tuneliai“ (lietuvių kalba išleido „Alma littera“) autorių Roderickas Gordonas. Šis rašytojas kartu su kolega Brianu Williamsu parašė daugiau nei 30-yje šalių išleistą apysaką „Tuneliai“, pagal kurią bus kuriamas ir filmas. Vėliau kūrybinis tandemas skaitytojams pristatė tęsinį „Gilybė“, o šiuo metu jau rašo trečiąją serijos dalį.
Leidykla „Tyto alba“ kelionių laiku mėgėjams pristatys italų paleontologą, gamtos tyrinėtoją ir rašytoją Alberto Angela, kuris Italijoje geriausiai žinomas kaip mokslo populiarinimo laidų vedėjas „Rai Tre“ televizijos kanale. Lietuvių kalba išleistos jo knygos „Viena diena Senovės Romoje: kasdienis gyvenimas, paslaptys ir įdomybės“ ir „Romos imperija: kelionė paskui monetą“.
Tuo tarpu „Obuolio“ leidykla atveža knygos „Mes esame čia. Atsiminimai apie holokaustą Lietuvoje“ autorę Ellen Cassedy, kuri pabandė šokiruojančiai tyrinėti Lietuvos žydų istoriją per asmeninę prizmę.
Knyga „Viena diena Senovės Romoje: kasdienis gyvenimas, paslaptys ir įdomybės“ |
Į mugę atvyks daug Lenkijos komiksų kūrėjų, tarp jų ir Michałas Słomka bei Michałas Rzecznikas.
Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla į Lietuvą pakvietė atvykti korėjiečių rašytoją Hailji (šis kūrybinis slapyvardis reiškia „tarnas“), Korėjoje išleidusį romaną „Užupio respublika“, kuris jau išverstas ir į lietuvių kalbą.
„Naujosios Romuvos fondas“ Vilniaus knygų mugėje pristatys dvikalbės knygos „Dviese apie meilę“ bendraautorę, lenkų poetę Barbarą Gruszka-Zych. Ji šią meilės eilėraščių rinktinę parašė kartu su rašytoju Juliumi Keleru.
Mugėje apsilankys ir knygos „Katalikų balsas. Kaip aiškiai pristatyti Bažnyčios poziciją“ (išleido „Katalikų pasaulio leidiniai“) autorė Austen Ivereigh, parašiusį šį veikalą kartu su Toma Bružaite ir Vygantu Malinausku.
Leidyklos „Baltos lankos“ kvietimu, knygą „Litvomanai ir polonizuotojai“ skaitytojams pristatys jos autorius Kzysztofas Bukowskis.
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Joanas Plaza |
„Obuolio“ leidykla Vilniaus knygų mugėje lankytojams pasiūlys Ispanijoje bestseleriu tapusį romaną „Andželinos skraistė“, kurį parašė krepšinio klubo „Žalgiris“ vyriausiasis treneris Joanas Plaza. Jis pats mugėje žada papasakoti, kaip laisvalaikiu, kuris lieka po krepšinio treniruočių, parašė jau trečiąją grožinės literatūros knygą.
Taip pat gerbėjai galės susitikti su vokiečių žurnaliste ir rašytoja Sabine Ebert – lietuvių kalba išleistos jos knygos „Pribuvėjos paslaptis“, „Pribuvėjos nuodėmė“, „Pribuvėjos išpažintis“, „Pribuvėjos prakeiksmas“.
Į Vilniaus knygų mugę atvyks Amerikos lietuvis, žurnalistas ir rašytojas Algis Rukšėnas, skaitytojams pristatysiantis savo knygą „Gėdos diena“, pasakojančią apie lietuvio jūreivio Simo Kudirkos drąsų šuolį į laisvę.
Leidykla „Mintis“ atveža knygos „Karas taikos metu. Paramilitarizmas po Pirmojo pasaulinio karo 1917–1923 m.“ bendraautorių Robertą Gerwarthą. O „Edukologijos“ kvietimu mugėje lankysis Azerbaidžano rašytojas Kamalas Abdulla, pristatysiantis savo knygą „Stebukladarių slėnis“.
Tuo tarpu besidomintys savo išvaizda ir sveikata neturėtų praleisti susitikimo su Mūzos Rubackytės vyru, Šveicarijos diabetologu ir profesoriumi Alainu Golay. Jis Vilniaus knygų mugėje žada pristatyti savo knygą „Lieknėti pagal asmenybės tipą“, kurią išleido „Tyto alba“ leidykla.