Komiksai dažnam asocijuojasi su superherojų ar vaikams skirtų personažų istorijomis, tačiau jų būna išties įvairių. Ar jau skaitėte komiksų knygeles apie Vilnių, o galbūt žinote daugiabučių istoriją?
Šiame knygų sąraše – ne tik dėmesio verti komiksai, bet ir knygelės apie komiksų kūrimą ir jų reikšmę. Galbūt leidiniai įkvėps skaitytojus ir pačius imtis komiksų kūrybos.
Agnė Ulytė ir Monika Vaicenavičienė – „Gatvių susitikimai. O kas, jeigu Vilniaus gatvės šnekėtųsi?“
Vilniaus miesto gatvės mena skirtingų amžių istorijų, yra sutikusios įdomiausių ir keisčiausių žmonių, saugo daug paslapčių. Ši knyga – tai komiksų kolekcija, tyrinėjanti margą Vilniaus gatvių žemėlapį. Galbūt skaitytojas knygoje atras ir savo gatvės istoriją.
Gerda Jord – „Daugiabutis“
Nors avarinės būklės blokinis daugiabutis galbūt jau skaičiuoja paskutines savo dienas, jį vis dar noriai nuomojasi studentai. O ir senbuviai iš čia niekur neketina kraustytis. Dramatiškai ir komiškai pinasi daugiabučio gyventojų likimai, apraizgyti kriminalinių paslapčių tinklo. Komikse juodasis humoras atgaivina miegamųjų rajonų vietos dvasią ir padeda naujai pažvelgti į daugiabučių istoriją, mitologiją, sovietinės architektūros stagnaciją bei kismą laike.
Justinas Žilinskas – „Atgal į Vilnių“
Knygoje – kelionė laiku po miestą, kurioje pasakojama, kaip augo ir griuvo pilių bokštai, kas vaikščiojo senosiomis gatvėmis, kas šiurpaus nutiko karų metu ir dar daug kitų istorijų. Su knygos herojais – Aiste ir Simu – skaitytojai nusileis į Vilniaus požemius, įžengs į kunigaikščių menes, slėpsis nuo okupantų, kovos už laisvę ir atskleis daugybę kitų šio miesto paslapčių. Komiksas sukurtas pagal knygą „Mano Vilnius mano“.
Scott McCloud – „Kas yra komiksai?“
Tai klasika tapusi knyga apie komiksus, kurioje atskleidžiamas paslaptingas pasaulis tarp langelių. Ši knyga – vizualiąją literatūrą ir pasakojimo mechanizmą nagrinėjantis pradžiamokslis, parašytas komiksų stiliumi. Veikalas dekonstruoja komiksų kalbos paslaptis ir paprastai atskleidžia Laiko, Erdvės, Meno bei Kosmoso slėpinius.
Tomas Mitkus, Vaida Nedzinskaitė-Mitkė – „Pažink ir kurk“
Leidinys skirtas komiksų kūrėjams ir komiksais besidomintiems naujokams ar savo žinias norintiems praplėsti komiksų entuziastams. Knygoje pristatomi komiksų medijos atsiradimo ir vystymosi etapai, komikso kūrimo technikos, įvertinami jų privalumai ir kylantys iššūkiai. Taip pat pateikiama praktinių patarimų, kaip spalvinti komiksą, pridėti komikso teksto burbulus, sukurti patrauklų komikso viršelį, išleisti ir platinti savo kūrybos komikso knygelę.
Ši atvirosios prieigos el. knyga – tai išsamus komiksų ir vaizdo žaidimų santykį nagrinėjantis tyrimas. Knygos leidėjai subūrė komiksų ir žaidimų studijų srityse dirbančius mokslininkus, siekdami plačiau ištyrinėti šių sričių sinergiją ir skirtumus. Pirmojoje knygos dalyje pagrindinis dėmesys skiriamas medialumų ir estetikos analizei, antroje – nagrinėjama, kaip komiksai ir vaizdo žaidimai veikia interaktyvios žiniasklaidos kultūrą.