Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

KU – į Vasario 16-osios Lietuvą naujai žvelgiančios istorinės knygos pristatymas

Vasario 16-osios išvakarėse Klaipėdos universitetas (KU) kviečia visuomenę į trijų Lietuvos istorikų – Vasilijaus Safronovo, Kęstučio Kilinsko ir Dangiro Mačiulio – knygos „Išgyventoji istorija Lietuvoje tarpukariu: vaidmenys, patirtys, vadovėliniai pasakojimai ir atminimo politika” pristatymą ir susitikimą-diskusiją su jos autoriais.
Knyga „Išgyventoji istorija Lietuvoje tarpukariu: vaidmenys, patirtys, vadovėliniai pasakojimai ir atminimo politika”
Knyga „Išgyventoji istorija Lietuvoje tarpukariu: vaidmenys, patirtys, vadovėliniai pasakojimai ir atminimo politika” / KU nuotr.

Praėjusiais metais dienos šviesą išvydusi Klaipėdos universitete parengta mokslo monografija teikia daug peno diskusijoms apie palyginti dar nesenus ir visai Lietuvai reikšmingus valstybės kūrimo reikalus – politinius sprendimus, jų kontekstą, užrašytus ir visuomenės atmintyje įsitvirtinusius to laikmečio liudijimus, kurie nestokojo ir subjektyvumo, ir romantizavimo elementų.

„Knyga pasakoja apie tai, kas tarpukariu rašyta apie istorinius įvykius, kaip buvo vertinama tai, ką išgyveno tarpukariu Lietuvoje gyvenusios kartos. Pasirinkus tokį fokusą, knyga parodo ne tik istorikų, bet ir įvairių visuomeninių grupių bei politikų vaidmenį įtvirtinant savas istorijos versijas. Kai kurios jų, tiesą sakant, palaikomos iki šiol, dažnai gal ir nesusimąstant, kada ir kaip jos atsirado. Pavyzdžiui, kada lietuvių istorinėje vaizduotėje atsirado sąvoka „tautinis atgimimas“ ir ką ji reiškė? Kaip valstybės atskaitos tašku tapo būtent Vasario 16-oji, o ne kokia kita data? Kada ir kaip trys skirtingi karai, kuriuose dalyvavo Lietuvos kariuomenė, buvo apjungti į vieną Nepriklausomybės karų siužetą? Kodėl Klaipėdos prijungimas prie Lietuvos tarpukariu buvo plačiau minimas Klaipėdoje nei Kaune?“, – knygoje aptariamas temas pristato vienas iš autorių, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto direktorius Vasilijus Safronovas.

Asmeninio archyvo nuotr. /Vasilijus Safronovas
Asmeninio archyvo nuotr. /Vasilijus Safronovas

Savo tyrimų ir atradimų medžiagą į vieną visumą sudėjęs istorikų trejetas vasario 15-ąją atskleis ir daugiau intriguojančių bei naujai nuskambėsiančių tarpukario Lietuvos istorijos aplinkybių, kurias jiems pavyko išgryninti iš interpretacijų rūko. Knygos pristatyme-diskusijoje autorius Vasilijų Safronovą, Kęstutį Kilinską ir Dangirą Mačiulį „egzaminuos“ žinomas žurnalistas, kūrybininkas Rytis Zemkauskas.

Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Dangiras Mačiulis
Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Dangiras Mačiulis

Pradėti švęsti Valstybės atkūrimo dieną intriguojančiu istoriniu ekskursu į tarpukario Lietuvą kviečiame jau vasario 15 d., ketvirtadienį, 15 val. Knygos „Išgyventoji istorija Lietuvoje tarpukariu: vaidmenys, patirtys, vadovėliniai pasakojimai ir atminimo politika” pristatymas ir susitikimas su jos autoriais vyks KU Stasio Vaitekūno auloje (Herkaus Manto g. 84, pastatas su bokštu ir laikrodžiu).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trijų s galia – ne tik naujam „aš“, bet ir sveikoms akims!
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas