Šį savaitgalį jau trečią kartą Vilniaus Katedros aikštėje įsikūrusioje „Knygų aikštėje“ ir suaugusiųjų, ir mažųjų skaitytojų laukia įdomiausi susitikimai su knygų autoriais, pokalbiai, autografai, kūrybinės dirbtuvės.
Leidyklos vadovė D.Zaidė sakė: „Mūsų siekis – teikti pažinimo džiaugsmą ir skaitymo malonumą, knygos, kurias leidžiame, pasiekia ir literatūros gurmanus, ir pramoginių skaitinių ieškančius žmones. Mums rūpi kokybiškas, vertingas turinys, kurį skaitytojams galėtume pateikti įvairiomis formomis.“
„Susitinkame prie bokšto!“ – kviečia jungtinis Lietuvos leidėjų asociacijos ir leidyklų paviljonas. „Alma littera“ „Knygų aikštėje“ šiais metais įrengė didžiausią knygų stendą, į kurį tiesiai iš spaustuvės atvyksta itin aktualios šiuo laikotarpiu naujienos.
Kas yra šeštasis Ukrainos prezidentas, kalbėjęs apie tai, kad nori būti taikos prezidentu, o likimas jam lėmė karą? Žurnalisto, Ukrainos televizijos laidų vedėjo Serhijaus Rudenkos parašyta prezidento biografija „Zelenskis“ yra pirmoji pasaulyje.
Knygoje pasakojama apie skirtingus Volodymyro Zelenskio gyvenimo etapus, pradedant jo vaikyste Kryvyj Rihe ir baigiant 2022 metų Rusijos ir Ukrainos karu. Tai istorija žmogaus, kuris, neturėdamas politinės patirties ir reikalingų žinių, pažadėjo ukrainiečiams pakeisti jų gyvenimą. Tai istorija žmogaus, priėmusio Vladimiro Putino iššūkį ir šiuo sunkiu metu tapusio Ukrainos valstybės vadovu.
Vos pasirodžiusi 2017 metais, jau per pirmąją savaitę žurnalisto Dovydo Pancerovo autentiškas pasakojimas apie karą Ukrainoje „Kiborgų žemė“ tapo bestseleriu, sulaukusiu ne vieno tiražo. D.Pancerovas šių metų kovą sugrįžo į Ukrainą, – taip atsirado papildytas knygos „Kiborgų žemė. Pasakojimas apie Rusijos karą prieš Ukrainą“ leidimas. Trečioji, papildyta knygos dalis – tarsi „Kiborgų žemės“ tęsinys, mėginimas sąžiningai papasakoti apie troškimą sugrįžti į kariaujančią šalį, į kurią sau kažkada buvo pažadėta negrįžti. Naujojoje knygos dalyje nugulė ir pasakojimas apie „Laisvės TV“ dokumentinio filmo „Kyjivo trasa“ filmavimo užkulisius.
Legendinė britų rašytojo ir žurnalisto George’o Orwello politinė satyra „Gyvulių ūkis“ dar niekada nebuvo tokia aktuali. G.Orwellas ją parašė dar tada, kai Didžioji Britanija ir kitos šalys su Sovietų Sąjunga buvo sudariusios sąjungą prieš nacistinę Vokietiją, o britų inteligentija į Staliną žiūrėjo palankiai. Vos pasirodžiusi 1945 metais, knyga akimirksniu sulaukė sėkmės, buvo įvertinta apdovanojimais. Pasaulyje parduota daugiau nei 11 milijonų šios Vakarų literatūros klasikos egzempliorių.
G.Orwello pasakojimas apie propagandą, valdžią ir godulį, atrodo, tarsi būtų parašytas šiandien. Naujame knygos leidime niūrų nepamirštamos istorijos humorą sustiprina išraiškingi iliustruotojo Chriso Mouldo piešiniai.
Piešiniais apie gyvenimą sovietmečiu, į kurį niekada nenorėtų sugrįžti, savo knygoje „Skardinė žirnelių“ pasakoja ir Prancūzijoje gyvenanti, pasaulyje savo dainomis išgarsėjusi lietuvė GiedRé – Giedrė Barauskaitė. Jos komiksų istoriją apie niūrias dienas, kuriose nebuvo laisvės mąstyti ir elgtis taip, kaip nori, kurioje už gatvėje pakabintą plakatą galėjo
išsiųsti į lagerį, parduotuvės buvo pustuštės, o kramtomoji guma – itin retas skanėstas, iliustravo žinoma prancūzų iliustruotoja Holly R.
Paviljone bus pasitiktas ir spaustuvės dažais dar kvepiantis, tikrais faktais paremtas Vokietijoje gyvenančios lietuvių rašytojos Jolitos Herlyn romanas „Gėdos vaikas“. Viena skaitomiausių grožinės literatūros autorių šalies bibliotekose savo naujojoje knygoje pasakoja dviejų draugių istoriją, kurią nutraukia išdavystė.
Knygoje skaitytojai atras iki širdies gelmių sukrečiančią vaikišką draugystę, vidurio amžiaus krizės išbandymus, kelias kartas slegiančią kaltę ir išlaisvinantį atleidimą... Neįtikėtina, kad vis dar kraujuojanti „gėdos vaikų“ žaizda daugybę žmonių pavertė pasaulio istorijos įkaitais.
Į susitikimus skaitytojus „Knygų aikštėje“ pakvies praėjusių metų „Knygų aikštės“ žvaigždė – sodininkas ir bitininkas Algirdas Amšiejus, kartu su televizijos laidų vedėja Zita Kelmickaite pristatysiantis naują savo knygą „Sodo metai“.
Apie tai, kas lemia ilgą, aktyvų ir sveiką gyvenimą, savo knygos „Aštrus protas sveikame kūne“ pristatyme kalbės gydytojas Jokūbas Fišas, o apie mokslo įdomybes bus galima išgirsti iš fantastikos ir mokslo gerbėjo, televizijos laidų vedėjo Rolando Maskoliūno lūpų – neseniai pasirodė jo knyga „Tikiu į protą visagalį“. Savo gerbėjų būrį neabejotinai surinks ir aktorius Juozas Gaižauskas, pasakosiantis apie savo knygas „Žaižaruojančios dangaus skeveldros“ ir „Tigras, glostantis pėdas“.
Naujos leidyklos knygos atkeliauja ir pas mažuosius skaitytojus. Laukiamiausia jų naujiena – rašytojų Skaistės ir Tomo Dirgėlų išleistos knygos „Otis eina į darželį“ ir „Tėtis darželyje“. Paviljono scenoje rašytojai pasakos ir apie savo kūrybos naujienas, ir apie šiais metais išleistą bendrą jų dueto darbą – „Monstropedija. Ateiviai mokyklos stadione?!“. Scenoje prie Nacionalinio dramos teatro į susitikimą su T.Dirgėla pakvies radijo laidų vedėja Lavija Šurnaitė, o S.Dirgėlienė vaikams surengs žaismingas Očio dirbtuvėles.
Apie mokyklą, meškius, geriausias gimtadienio dovanas ir paslapčiausias paslaptis su vaikų rašytoja Evelina Daciūte paviljono scenoje šeštadienį kalbėsis žurnalistė Laisvė Radzevičienė. Iškart po jo čia vyks Linos Liubertaitės knygos „Sodo detektyvas“ pristatymas, o kitą dieną „Knygų aikštės“ paviljone vaikų lauks mylima Kakė Makė.
Į kūrybos dirbtuves „Akiniuotos Marmių dirbtuvėlės“ kvies knygų autoriai Indrė Pavilonytė ir Martynas Pavilonis, o prie autografų stalo vaikai sutiks ir daugiau mėgstamų rašytojų – Jurgą Baltrukonytę, Selemoną Paltanavičių.