Pokalbyje kalbamės apie
- Legendines „Fantastiškų (-os) knygų žiurkes“
- Knygas, kurių Lina negali skaityti
- Knygas, prie kurių norisi grįžti vėl ir vėl
- Skaitymo ritualus
- Emocijas, kurias sukelia knygos
- „Fantastiškų (-os) knygų žiurkių“ namų biblioteką
– Pokalbį, matyt, būtų įdomiausia pradėti nuo tinklaraščio „Fantastiškų (-os) knygų žiurkės“. Kaip gimė šio tinklaraščio idėja? Dabar, manau, jį tikrai galime vadinti legendiniu.
– Su kolege Giedre mokykloje labai daug skaitėme ir labai daug diskutuodavome, kas patiko, o kas nepatiko knygose. Nepamenu, bet tuomet tikriausiai socialiniai tinklai dar nebuvo tokie populiarūs. Giedrė gyvena Švedijoje, o ten tinklaraščiai tuo metu buvo „ant bangos“ – aš pati net nežinojau, kas tai yra. Ji ir sako – o kodėl mes negalėtume pasidalinti mintimis raštu su visais?
Tad šios idėjos autorė yra Giedrė – ji sugalvojo ir tinklaraščio pavadinimą. Aš iš pradžių netikėjau ir nemaniau, kad tai yra įmanoma, bet kaip gyvenimas parodė – ši mintis uždegė, įtraukė ir tai tęsiasi jau beveik 14 metų.
– Prieš mūsų pokalbį pats bandžiau prisiminti, kada pirmą kartą ką nors išgirdau apie „Fantastiškų (-os) knygų žiurkes“. Ir nesugebėjau prisiminti – atrodo, kad tiesiog žinojau apie jus.
– Kai žmonės prisijungia, nes yra tokių, kurie mūsų nežino, tai sakau – sėkmės skaitant dešimties metų įrašus. Nes jau artėjama link dviejų tūkstančių įrašų (juokiasi).