Naujienas apie knygas sekite ir tinkle „Facebook“. Spauskite čia.
Prancūzų rašytojas ir lakūnas Antoine de Saint-Exupéry savo garsiausią knygą „Mažasis princas“ parašė gyvendamas JAV, kur jis persikraustė 1940 metais.
Yra kelios versijos, kaip rašytojas ėmė kurti šią knygą. Pagal vieną jų režisierius René Clair užėjęs pas jį į namus Niujorke padovanojo rašytojui akvarelės rinkinį, ir Antoine de Saint-Exupéry būtent tada ėmė tapyti piešinius pasakai, kurią visada norėjo parašyti, tik niekaip nepradėdavo jos kurti.
Pagal kitą versiją, jo nutapyti mažo berniuko piešiniai sužavėjo leidėją Eugene Reynalą. Antoine de Saint-Exupéry kurį laiką dirbo su šio leidėjo žmona Elizabeth Reynal, kuri rašė knygą vaikams. Leidėjas ir jo žmona Antoine de Saint-Exupéry pasiūlė pačiam parašyti pasaką vaikams.
Antoine de Saint-Exupéry iliustruotą knygą parašė 1942 metų spalį. Knyga prancūzų ir anglų kalbomis pasirodė 1943 metais balandį. Knygą rašytojas paskyrė savo draugui Léonui Werthui.
Netrukus po knygos išleidimo rašytojas prisijungė prie Prancūzijos karinių pajėgų. Jis labai didžiavosi savo kūriniu, visuomet su savimi turėdavo jo kopiją ir dažnai skaitydavo ištraukas kitiems kariams.
Rašytojas žuvo 1944 metų liepos 31 dieną žvalgybinio skrydžio metu, manoma, kad jo lėktuvą pašovė vokiečių aviacija.
Nors iš pradžių ši knyga buvo pristatoma kaip skirta vaikams, iš tiesų tai filosofinė pasaka suaugusiems, palikusį ryškų įspaudą literatūroje ir kvietusi skaitytoją neužmiršti sielos gelmėse gyvenančio vaiko.
„Mažasis princas“ skaičiais:
Originalas – 104 puslapiai
Parduota 145 mln. egzempliorių
Kiekvienais metais jos parduodama apie milijonas kopijų
Išversta į 260 kalbų
Pagaminta 400 produktų pagal suteiktą licenciją
1300 leidimų
Kelios citatos iš „Mažojo princo“:
Visi suaugusieji iš pradžių buvo vaikai.
Kalba - nesusipratimų šaltinis.
Štai kokia mano paslaptis. Ji paprasta: matyti galima tik širdimi. Tai, kas svarbiausia, nematoma akimis.
Pasidarai amžinai atsakingas už tą, su kuo susibičiuliauji.
Tu man dar esi berniukas, panašus į šimtą tūkstančių kitų berniukų. Ir tu man nereikalingas. Ir aš tau nereikalinga. Aš tau esu lapė, panaši į šimtą tūkstančių lapių. Bet jei tu mane prisijaukinsi, mudu būsime vienas kitam reikalingi. Tu man tada būsi vienintelis pasaulyje. Aš tau būsiu vienintelė pasaulyje.