„Debesų atlasas“, autorius – Davidas Mitchellas
Romane „Debesų atlsas“ susipina šešios istorijos, apimančios laikotarpį nuo XIX a. iki tolimos ateities, tam tikra prasme – gyvenimo „po pasaulio pabaigos“. Kiekviena istorija yra susijusi su po jos einančia. Visų personažų likimai susipina, visi jie – susieti vienas su kitu. Visų istorijos nutrūksta įdomiausioje vietoje tam, kad vėl prasitęstų, tik kita tvarka.
„Super Sad True Love Story“, autorius – Gary Shtyengartas
Jei H. Murakami kūryboje jums labiausiai patinka romano veiksmo tėkmė, o ne metafiziniai ieškojimai, ši knyga skirta jums. Knygoje pasakojama apie Rusijos imigrantų sūnų Leonardą ir Eunicės meilę. Ar jai lemta išlikti šiame JAV ekonomikos žlugimo laikotarpyje? Tuo labiau, kad Leonardas yra senojo mentaliteto atstovas, o šiuolaikišką Eunicę spaudžia tėvai, kurie taip pat yra senamadiški. Istorija apie meilę įdomiame laikotarpyje.
„Paprika“, autorius – Yasutaka Tsutsui
Tai turbūt keisčiausias romanas šiame sąraše. Knygoje pasakojama apie psichiatrą Atsuko Chibą, kuris bando sustabdyti savo kolegas nuo šiurpių mokslinių tyrimų – jie bando įsiskverbti į žmonių sapnus ir juos užkrėsti šizofrenija.
„The Passion“, autorė – Jeanette Winterson
Iš pirmo žvilgsnio romanas yra visai nepanašus į H. Murakami kūrybą. J. Winterson yra priešinga Japonijos autoriui. Ji aistringa, jausminga ir kartais viską perdeda, kai tuo tarpu H. Murakamis išlieka atsargus ir šaltas. Visa tai matoma ir knygoje, kurioje pasakojama apie vieną Napoleono armijos kareivio ir moters gyvenimo istoriją.