Spalio 29 d. Muitinės muziejuje organizuojamas Gedimino Kulikausko knygos „Elektros boikotas ir kitos istorijos apie smetoninę Lietuvą“ pristatymas.
Pirmoji autoriaus knyga „Apelsinų kontrabanda“ sulaukė didelio skaitytojų susidomėjimo. Antrojoje knygoje G.Kulikauskas pristato dar negirdėtas ir ne mažiau intriguojančias istorijas.
„Kaip tarpukario kontrabandininkams pelną kraudavo per sieną gabenami violetiniai svogūnai, ar tikrai smetoniniame turguje galėjai nusipirkti meteoritą bei kuo smetoniškų laikų „vampyrės“ susijusios su šiandieninėmis barakudomis?“ – atsakymus į šiuos klausimus savo knygoje pateikia autorius.
„Kaip tarpukario kontrabandininkams pelną kraudavo per sieną gabenami violetiniai svogūnai, ar tikrai smetoniniame turguje galėjai nusipirkti meteoritą bei kuo smetoniškų laikų „vampyrės“ susijusios su šiandieninėmis barakudomis?“ – atsakymus į šiuos klausimus savo knygoje pateikia autorius, kasdien savo darbe rašantis apie šių dienų kontrabandos sulaikymus.
Pasak jo, Muitinės muziejus, savo ekspozicijose pristatantis kontrabandos istoriją nuo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų iki mūsų dienų, yra puiki erdvė knygai pristatyti. Viena gražiausių jo salių skirta tarpukario Lietuvos kontrabandos istorijai atspindėti, joje knygos pristatymo svečiai turės progą surasti eksponatų, paminėtų „Elektros boikote“.
Pristatydamas jau antrąją savo knygą, autorius žada pasidalinti ne viena istorija, netilpusia į leidinį. Jis papasakos pikantiškų smetoninės Lietuvos istorijų apie tarpukario kontrabandininkų išmonę, pademonstruos vieną kitą įspūdingesnę ir neregėtą smetoninių laikų Lietuvos fotonuotrauką iš asmeninio archyvo, paporins to meto šiurpių apie tai, kodėl mūsų seneliai nebūtų nustebę paklausti apie „zombius“, tačiau griebdavosi kirvio išgirdę žodį „vilkas“.
Renginio vieta – Muitinės muziejus (Jeruzalės g. 25, Vilnius), pradžia – 16.00 val. Pristatymą moderuos M.Romerio universiteto profesorius, socialinių mokslų daktaras Justinas Žilinskas.
Maloniai kviečiame atvykti visus, besidominčius Lietuvos istorija. Po renginio galėsite pigiau nei knygyne įsigyti „Elektros boikotą“, gauti autoriaus autografą bei apžiūrėti Muitinės muziejaus ekspozicijas. Dalyvavimas nemokamas.
Daugiau informacijos rasite Muitinės muziejaus „Facebook“ paskyroje.