Knygų naujienas, konkursus ir naujausių knygų recenzijas rasite tinkle „Facebook“. Spauskite čia.
Knygos „Iš pradžių kaip tragedija, po to kaip farsas“ autorius ironiškai šaiposi iš merdėjančio kapitalizmo grimasų – jo rusiško (Putino) arba itališko (Berlusconi) veido ir kritikuoja „socialiai atsakingą“ ekokapitalizmą kaip dar vieną galutinai bankrutavusios sistemos avatarą.
Ilgas knygos pavadinimas kilo iš K.Marxo perfrazuotos Hegelio tezės „Didieji pasaulio istorijos įvykiai nutinka du kartus: pirmą kartą kaip tragedija, antrą – kaip farsas”. Joje S.Žižekas apžvelgia pasaulio įvykius nuo 2001 m. rugsėjo 11-osios iki pastarosios globalios finansų krizės, kurie, autoriaus nuomone, yra vieno ir to paties proceso grandys.
„Knygos antraštė sumanyta kaip elementarus skaitytojo IQ testas: jeigu pirma jos keliama asociacija yra plačiai paplitusi antikomunistinė cliché – „Jūs teisus: šiandien, po dvidešimto amžiaus totalitarizmo tragedijos, šnekos apie grįžimą prie komunizmo tegali būti farsas!“, tai nuoširdžiai patariu jums čia ir sustoti. Išties, šitą knygą derėtų iš jūsų atimti jėga, nes ji nagrinėja visiškai kitokią tragediją ir kitokį farsą, o būtent, du įvykius, žyminčius dvidešimt pirmo amžiaus pirmojo dešimtmečio pradžią ir pabaigą: 2001 m. rugsėjo 11-osios atakas ir 2008 m. finansinį krachą“, – sako S.Žižekas.
Per pastarąjį dešimtmetį S.Žižekas tapo vienu originaliausių ir kartu įtakingiausių šiuolaikinių mąstytojų. Jo darbai balansuoja tarp filosofijos, kultūros kritikos, psichoanalizės, politikos bei ideologijos studijų. Aštrūs, kontroversiški, politiškai angažuoti jo tekstai, pasižymintys iš koto verčiančiais minties posūkiais bei radikaliais teiginiais, tapo savotiška šiuolaikinės kairiosios minties klasika.