Nelengvi Lietuvos sunkiosios muzikos atlikėjams metai aprašyti knygoje

2020-aisiais sukako 30 metų, kai Lietuva nutarė žengti savarankišku keliu. Nukritus sovietiniams pančiams gaiviausią laisvės gurkšnį turėjo pajusti muzikantai, kuriuos okupaciniu laikotarpiu sekė saugumiečiai, kurių kūrybos netransliuodavo radijas ar televizija ir kurių vardų nerasdavome didžiausių to meto renginių afišose. Per tuos dešimtmečius užaugo nauja karta, turinti visiškai kitas sąlygas kurti, savo dainas įrašinėti bei jas pristatyti koncertuose. 2020-ieji turėjo būti idealūs laisvės 30-mečiui pažymėti: buvo suplanuota gausybė renginių, buvo žadama išleisti daug muzikos įrašų albumų. Tačiau praėjus vos kelioms dienoms nuo šventinių minėjimų, Lietuvą, kaip ir visą pasaulį, sukaustė karantinas.
Koncertas (asociatyvi nuotr.)
Koncertas (asociatyvi nuotr.) / Luuk Wouters nuotr./ Unsplash nuotr.

Tad koks buvo tas nepriklausomybės ir lietuviškos sunkiosios muzikos jubiliejus, nuosekliai pasakojama knygoje „Sunkūs metai: 2020“, kuri jau šio mėnesio pabaigoje išvys dienos šviesą. Leidinyje savo mintimis dalijasi aktyviausi šių dienų Lietuvos roko ir metalo muzikos kolektyvai (Luctus, Juodvarnis, Stormgrey, Pekla, Ūkanose, Hellhookah, Black Spikes ir kt.), aprašomi nuveikti darbai, prisimenami dėl pandemijos atšaukti renginiai.

Rengiant šią knygą buvo susisiekta ir su keliolika atlikėjų, kurie šiandien aktyvios veiklos nebevykdo, tačiau tam tikru laikotarpiu yra palikę ryškų pėdsaką lietuviškos sunkiosios muzikos istorijoje (Katedra, Volis, Regredior, Dissection, Spellbound, Ruination, Bora ir kt.). Muzikantai papasakojo apie nepriklausomybės pradžioje mūsų šalyje buvusias įrašų sąlygas, bandymus užmegzti ryšius su užsienio leidybinėmis kompanijomis, pirmas išvykas į koncertus už Lietuvos sienų.

Apie tai, kad šiandien atlikėjai turi daug geresnes galimybes skleisti savo idėjas, galima įsitikinti iš jaunosios kartos grupių pasakojimų – 2020-aisiais pasirodžiusi lietuvių kūryba buvo įrašinėjama Latvijoje, Švedijoje, Nyderlanduose. Net ir „pandeminiais“ metais mūsų šalies atlikėjai koncertavo Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje, JAV. Jei ne karantinas, lietuviška sunkioji muzika dar būtų skambėjusi Prancūzijoje, Vokietijoje...

Knygoje skaitytojai taip pat yra supažindinami su pastaraisiais metais pirmuosius žingsnius žengusiais sunkiojo roko kolektyvais (Twisted Possessor, Grimpshere, Rivercross ir kt.), leidinyje pristatomi atlikėjai, kurie tikrai bus matomi 2021-aisiais (Phrenetix, Erdve, Crypts of Despair, Espair, Sullen Guest, Stresas, Thundertale, Berserker, Andaja, Sisyphean ir kt.), prisimenami esminiai roko muzikos istorijos įvykiai, nutikę pirmaisiais Lietuvos nepriklausomybės metais.

Pranešimo autorių nuotr./Knygos „Sunkūs Metai 2020“ viršelis
Pranešimo autorių nuotr./Knygos „Sunkūs Metai 2020“ viršelis

„Sunkūs metai: 2020“ leidinio idėja gimė portalo Hardrock.lt sumanymu. 2013-2015 m. buvo leidžiamas panašaus turinio lietuviškos sunkiosios muzikos metraštis, o artėjant Lietuvos nepriklausomybės 30-mečiui buvo nutarta knygoje įamžinti prabėgusius metus.

Pasak knygos autorių, užklupusi pandemija gerokai pakoregavo leidinio turinį, tačiau nesinorėjo, kad 2020-ieji išliktų atmintyje kaip visų planų žlugimo laikotarpis. Per juos įvyko daug įdomių dalykų, ką įrodo naujasis 352 psl. apimties leidinys, gausiai iliustruotas sunkiosios muzikos koncertus įamžinančių fotografų nuotraukomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai