Šios knygos bent jau kol kas nėra išleistos lietuvių kalba, tačiau skaitytojai, mėgstantys knygas originalo kalba, turėtų atkreipti dėmesį į šiuos kūrinius. Ypač tuo atveju, jei domisi pasaulyje vykstančiais procesais.
Susipažinkite – „News York Times“ kritikų ir apžvalgininkų sudarytas rekomenduojamų knygų sąrašas.
„The Unwinding“
Tai turbūt geriausia knyga, kuri apibūdina tokią Ameriką, kuri prezidentu pasirinko D.Trumpą. Šios 2013 metais išleistos knygos autorius – žurnalistas George'as Packeris. Kūrinyje autorius keliauja per žmonių biografijas, faktus ir apžvelgia amerikiečių visuomenės nuotaikas, politinius procesus, kurie vyko 1978-2012 metais ir suformavo dabartines žmonių pažiūras. Kūrinys 2013 metais pripažintas geriausia JAV negrožinės literatūros žanro knyga.
„Strangers in Their Own Land“
Knygoje garsi sociologė Arlie Hochschild leidžiasi į pažintį su visuomenėmis – nuo liberaliosios gimtinėje Berklyje iki konservatyviosios Luizianoje. Čia ji sutinka daug žmonių, kurie priešinasi naujoms idėjoms, tačiau jų norai tokie pat, kaip ir kitų amerikiečių: bendruomeniškumas, šeima ir tikėjimas vaikų ateitimi.
„Hillbilly Elegy: A Memoir of a Family and Culture in Crisis“
J.D.Vance'as bestseleryje pasakoja savo gyvenimo istoriją. Jos epicentre – gyvenimo kasdienybė vadinamojoje darbininkų klasėje. Autorius knygoje kalba apie tai, ką reiškia gimti šios klasės šeimoje ir siekti savo svajonių, kuomet jau visam laikui esi pakrikštytas būtų „žemesniu“. Apie šį amerikiečių sluoksnį nėra kalbama daug, tad J.D.Vance'o knyga puikiai atskleidžia, kokiomis nuotaikomis gyveno ir vis dar tebegyvena vargingiausieji.
„Listen, Liberal“
Buvęs „The Wall Street Journal“ apžvalgininkas Thomas Frankas knygoje nagrinėja JAV Demokratų partiją ir jos politinius virsmus. Politikos apžvalgininkas bando paaiškinti, kodėl ši amerikiečių politinė jėga vietoje darbininkų klasės gynimo pasirinko atstovauti visuomenės elito sluoksniams.
„The Populist Explosion“
Vienas gerbiamiausių JAV politikos apžvalgininkų Johnas B.Judisas knygoje nagrinėja populizmą, kuris „užgimė“ 1980 metais JAV ir dabar persikėlė per Atlantą ir pradeda įsigalėti ir kitose šalyse. Pasak autoriaus, populizmas tik įsibėgėja ir su laiku dar labiau išsiplės – tai matoma jau dabar: Didžiojoje Britanijoje populizmas virto išstojimo iš Europos Sąjungos referendumu, demokratų partijoje dėl kandidatavimo į JAV prezidento postą buvo iškilęs Bernie Sandersas, o Europos šalyse į valdžią žengia populistinės partijos. D.Trumpo pergalė – dar vienas populizmo atspindys.