Siekiant atsakyti į šį klausimą 15min kalbėjosi su šalies knygynų tinklo „Pegasas“, akademine ir literatūra užsienio kalbomis prekiaujančių knygynų „Humanitas“, sostinėje populiaraus išskirtinio knygyno „Eureka!“, elektroninės knygų parduotuvės patogupirkti.lt bei audioknygų platformos „Audioteka“ atstovais.
Jie su 15min ne tik pasidalijo, kokių knygų šiemet labiausiai ieškojo skaitytojai, bet ir išskyrė, kuo šie metai buvo kitokie ir kaip kito skaitytojų literatūrinis skonis.
Naujos temos ir „TikTok“ įtaka
Knygynų tinklo „Pegasas“ vadovė Jurga Sakalauskaitė 15min sako, kad šiemet populiariausiomis buvo negrožinės literatūros knygos, kalbančios apie sveikatą, psichologiją bei asmeninį tobulėjimą.
„Ryškiausi tokių knygų pavyzdžiai: Jessie Inchauspe „Gliukozės revoliucija“, Joost Eiffers, Robert Greene „Jėga. 48 galios dėsniai“, Eugenijus Laurinaitis „Žuvis vandenyje“, James Clear „Atominiai įpročiai“, Roxie Nafousi „Manifestavimas“. Šios knygos užima aukščiausias pozicijas visų metų TOP‘e, o tai rodo, kad tokios temos yra aktualios plačiam skaitytojų ratui“, – pasakoja „Pegaso“ vadovė ir priduria, kad tokių knygų pasirinkimą lemia globalūs įvykiai.
„Visų pirma išskirčiau nuo pandemijos laikų neatslūgstantį žmonių dėmesį savo fizinei sveikatai, todėl knygos, kuriose suprantamai paaiškinami mūsų kūne vykstantys procesai, noriai skaitomos ir rekomenduojamos kitiems – taip iš populiariausių knygų sąrašo nedingsta „Gliukozės revoliucija“, – pavyzdį pateikia J.Sakalauskaitė.