Pranešime žiniasklaidai rašoma, kad vilnietis poetas dalyvauja įvairiuose poezijos festivaliuose ir renginiuose, o jo kūryba išversta į anglų, švedų, lenkų, latvių, latgalių, makedonų, katalonų, slovėnų kalbas. Poetas bendradarbiauja su „Jauna muzika“, džiazo muzikantais Vladimiru Tarasovu, Eugenijumi Kanevičiumi, Liudu Mockūnu ir kitais.
„Atvažiavau į Vilnių aname tūkstantmetyje, 1991 metais, 18-metis. Pradėjau mokytis ir žinojau, kad čia liksiu. Gyvenu iki dabar, jau greit bus 30 metų. Knygoje Vilniaus nėra daug, kadangi visada maniau, kad poezija neturi būti turistinis gidas. Vis dėlto, Vilnius yra vienintelis miestas, kuris mano knygose kelis kartus yra rašomas iš didžiosios raidės. Pora kitų miestų paminimi, bet iš mažosios. Ir aš stengiausi būti Vilniaus personažu, gerai žinomas siauruose sluoksniuose“, dėkodamas sakė poetas.
Ir čia pat nuo scenos paskaitė vieną savo eilėraščių: „Savivalda: O kai būčiau Vilniaus meras, įpareigočiau atsakingus asmenis užtikrinti juodų kačių perdažymą, o tai bėgioja dabar skersai kelio miestiečiams nuo pat pirmadienio ryto <...>“.
„Kasmet ypatingai dėkoju visiems kuriantiems apie Vilnių. Jūs praturtinate sostinę, esat svarbūs mūsų miesto kultūrai, autoritetas visuomenei ir savo kūryba padedate atrasti svarbiausius atsakymus", – sakė meras Remigijus Šimašius.
Artūras Valionis jau yra išleidęs penkias poezijos knygas, kuriose vyrauja žaismė ir muzikalumas: „Skrendant nelieka pėdsakų“ (2003), „Apytiksliai trys“ (2012), „Daugiau šviesos į mūsų vartus“ (2014), „Iš natų“ (2015), „π-moll“ (2018).
Šiandien buvo įteiktas ir dar vienas svarbus Laimono Noreikos vardo apdovanojimas – geriausiam festivalio „Poezijos pavasaris“ aktoriui skaitovui Dainiui Svobonui – už programas „Taip, Donelaiti. Keturi pamokslai“ ir „Taip niekas tavęs nemylės“. Apdovanojimas pavadintas L.Noreikos vardu, nes daugiau kaip prieš 40 metų Laimonas Noreika tapo pirmuoju geriausiu aktoriumi skaitovu.
Aktorius D.Svobonas yra sukūręs daugiau kaip pusšimtį įvairių vaidmenų teatre, dauguma jų – pagrindiniai. Įsimenančio balso kūrėjas yra apdovanotas dviem „Auksinio scenos kryžiaus“, trimis „Fortūna“ apdovanojimais, išrinktas „įsimintiniausiu Kauno menininku“. Vilniuje gimęs ir augęs aktorius mielai dalyvauja įvairiuose poetų ir kūrėjų renginiuose kaip skaitovas.
Dainius Svobonas. Minint K.Donelaičio 300-ąsias gimimo metines, drauge su Kauno valstybiniu choru Dainius Svobonas apvažiavo beveik visą Lietuvą, atlikdamas kompoziciją „Taip, Donelaiti. Keturi pamokslai“. Sėkmingas bendradarbiavimas paskatino ir tolimesnę bendrystę – taip gimė Lietuvos šimtmečiui dedikuota programa „Taip niekas tavęs nemylės“, aplankiusi nemažai miestų ir miestelių.
Šiais metais per 15 festivalio dienų įvyko net 142 renginiai, kuriuose didelis dėmesys bus skiriamas Nacionalinės kultūros ir meno premijos, paties „Poezijos pavasario“ ir kitų literatūrinių premijų laureatams, ryškiausių šių dienų knygų autoriams, jauniesiems kūrėjams.
28 poetų, vertėjų, literatūros kritikų, festivalio svečių, aktorių, muzikų grupės vyks į susitikimus su skaitytojais, žiūrovais visoje Lietuvoje, o 6 poetų grupės išvyko pas lietuvius, gyvenančius Airijoje, Austrijoje, JAV, Lenkijoje, Rusijoje, Šveicarijoje.
Net 35 „Poezijos pavasario“ renginiai vyksta Vilniuje. Pas poezijos ir meno mylėtojus šiais metais atvyko poetai iš Airijos, Čekijos, Graikijos, Indijos, Latvijos, Lenkijos, Nyderlandų, Rumunijos, Suomijos, Čilės. Vilniaus miestą papuoš festivalio „Poezijos pavasaris“ konferencija, parodos, poetiniai koncertai, moksleivių skaitymai, kūrybinės popietės, kurios vyks įvairiose Vilniaus miesto vietose – nuo Santaros klinikų iki Vingio parko.
„Poezijos pavasaris“ rengiamas kasmet nuo 1965 m., paskutinę gegužės savaitę.