Gidas, kuriame nebus Šv. Povilo bažnyčios
Anot S.Jurkevičiaus, šis gidas buvo kuriamas iš empirinės patirties kelionėse Romoje. Būtent ilgametė patirtis turizmo versle savaime privertė S.Jurkevičių išgryninti kelialapio sistemą.
Kaip pasakojo autorius, žmonės į Romą atvykstą itin skirtingiems laiko tarpams – vieni užtrunka pusdienį, dieną, o kiti ir savaitę.
Bandydamas atsakyti į klausimą, kodėl nėra bažnyčios, jis teigia: „Jeigu aprašinėčiau visas Romos bažnyčias, reikėtų atskiros knygos! Įsivaizduokite miestą, kuriame gyvena 3,5 milijonai gyventojų, vienintelė aikštė, kurioje nėra bažnyčios, yra Kampo dei Fiori. Čia buvo sudegintas filosofas Giordanas Brunas, todėl vietoje bažnyčios iškilo piktai į Vatikaną žiūrinti statula.“
S.Jurkevičius kalbėjo ir apie fašistinę Romos architektūrą. Apie tai kalbama skyriuje „Fašistinės architektūros pretenzijos“. „Apie šį laikotarpį palikime spręsti kitiems, tačiau faktas, jog išlikę statiniai – meno šedevrai, apie kurios negalime nekalbėti ir jais nesigrožėti.“
Siūlo užmiršti itališką virtuvę
A.Katkevičius išskyrė vieną P.Jurkevičiaus knygoje esantį sakinį, kuriame siūloma pamiršti terminą „itališka virtuvė“. Kodėl?
„Gastronominės dalies skaitytojams draudžiama Romoje valgyti lazaniją, parmezaną, gerti Toskanos vyną“, – renginio metu teigė P.Jurkevičius.
Pasirodo, Romos virtuvės paieškos – itin sudėtingas dalykas, nes romiečiai į viską žiūri skeptiškai.
„Noriu, kad nuvykę į šį miestą, valgytumėt taip kaip valgo Romos žmonės. Noriu, kad tie kurie bus Romoje suromėtų. Yra surašyti 29 patiekalai, be kurių negalite išvažiuoti iš Romos“, – pasakojo jis.
„Donna di classe“ elegancijos subtilybės
Pirmiausia, J.Jurkevičienė dėkojo savo skaitytojams: „Nors knyga ką tik pasirodė, gidu pasinaudojo nemažai žmonių.“
Būdama drabužių dizainerė J.Jurkevičienė renginio metu pasakojo, kad visą savo gyvenimą paskyrė itališko skonio diegimui Lietuvos moterims ir vyrams.
Autorė pasakojo, kad „AmorRoma. Amžinojo miesto gide“ skaitytojas ras konkrečius patarimus – kur, ką, kaip nusipirkti ir „nebūtinai turint daug kreditinių kortelių savo piniginėje.“
J.Jurkevičienė pabrėžė, kad gide bus galima rasti ir patarimų norinčioms tapti elegantiška moterimi, kuri pačią autorę labai žavėjo Romoje. Dizainerės žodžiais, „Italijoje egzistuoja terminas Donna di classe (liet. elegantiška, stilinga moteris, kuri greitai išsiskiria minioje).“
Išmokti itališkai – tarsi pasiduoti apsėdimui
Knygos, skirtos mokytis italų kalbos „AmorRoma. Italų kalbos gidas pradedantiesiems“ autorius buvo S.Jurkevičius.
Kaip sakė jis, nereikėtų šios knygos vadinti vadovėliu.
Juokaudamas jis sakė: „Rašydamas įsivaizdavau, kaip tradiciniai vadovėliai dega liepsnose. Dėstydamas italų kalbą beveik 10 metų stengiausi į knygą sudėti ne kiekį, bet kokybę. Skaitydamas kitas knygas taip pat pasigedau tokios medžiagos, kuri būtų pritaikyta konkrečiai lietuviakalbiams bei eitų koja kojon su šiais laikais.“
„Išmokti kalbą tarsi pasiduoti apsėdimui“, – sakė jis.