Politinės publicistikos knygoje, iliustruotoje Lietuvos centrinio valstybės archyvo nuotraukomis ir dokumentais, aprašomi sudėtingi Vyriausybės ir Aukščiausiosios Tarybos santykiai, pirmojo ministrų kabineto atsistatydinimo aplinkybės.
„Knygą su įdomumu perskaitys ir prisimenantieji anuos laisvinimosi iš sovietinės okupacijos įvykius, išgyventą nepaprastos, sakytume, šventos pakylėjančios bendrystės jausmą, ir apie tuos laikus bent kiek nuvokiantieji iš tėvų pasakojimų ir mokyklinių vadovėlių. Prisimenančiųjų skaitymas prikels asmeninius išgyvenimus, jau nusėdusius atmintyje, ir apsitrynusius mitingų, demonstracijų, savųjų politinių kovų vaizdinius, vers ginčytis, nesutikti ar pritarti knygoje išsakomiems vertinimams. Autorė sukaupusi didelę ne tik žurnalistinio darbo, bet ir „knaisiojimosi“ archyvuose patirtį. Skaitytojas neabejotinai pajus bendravimo su kalbinamais žmonėmis nuotaiką.
Prisiminimai daugeliui istorinių dokumentų suteikia papildomos prasmės, sykiu istoriją priartina prie gyvenimo, iškelia gyvenimiškąsias, žmonių santykių, jų lūkesčių ir nevilčių prasmes. Autorė kai kuriuos įvykius ir ryškiausių mūsų politinių vadovų santykius nušviečia kitaip, nes esame įpratę vertinti.
Suvokti anuo metu vykusių vietinių „pilkųjų“ politinių kovų niuansus, išlaikant tam tikrą distanciją, jai padeda asmeninė aktyvios sąjūdietės patirtis, buvusios ir išlikusios pažintys su daugeliu politinės scenos veikėjų – ne tik didžiūnų, bet ir juodadarbių. Pateiktų ir aptartų dokumentų gausa, pirmosios Vyriausybės narių prisiminimai sudomins ir profesionalius istorikus“, – sako filosofas Vytautas Rubavičius.
R.Sakalauskaitė yra parašiusi knygas „Politikos ringe“, „Gyvenimas, koks jis buvo. Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko biografija“.
K.Prunskienė vadovavo pirmajai po nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos Vyriausybei. Jos veikla truko devynis mėnesius. Šiemet minimas pirmosios Vyriausybės veiklos trisdešimtmetis.