Knygoje nagrinėjama keturių šiuolaikinių moterų autorių kūryba, tarp jų dviejų prancūzių – 2009 metų Goncourtų premijos laureatės ir šių metų Tarptautinės Booker premijos finalininkės Marie NDiaye ir Marie Darrieussecq, kurios pirmasis romanas „Truizmai“ („Les Truismes“) pasiekė rekordinį parduotų egzempliorių skaičių – 300 tūkst.
NDiaye ir Darrieussecq jau dešimt metų yra vienos ryškiausių moterų rašytojų Prancūzijoje, savotiškai reformavusios prancūzų literatūrą.
NDiaye kūryba atvėrė naują ir feministinę kritiką trikdantį kalbėjimą apie visuomenės užribyje atsidūrusias bebalses, jokios galios neturinčias moteris, nuolat didžiulį fizinį ir psichologinį smurtą patiriančias moteris, kurios pasakojimo eigoje neretai praranda žmogiškąjį pavidalą ir virsta varnomis, šunimis... Skandalingo ir 1999 m. lietuvių kalba išleisto Darrieussecq romano „Truizmai“ herojė taip pat netenka žmogiško pavidalo ir virsta kiaule. Abiejų rašytojų prozai būdingi maginio realizmo motyvai, eksperimentinis pasakojimas. Be to, jos daug ir naujoviškai kalba apie motinystę, motinos ir vaiko santykį. Tai vis dar palyginti nedaug išplėtota prancūzų (ir ne tik) literatūros sritis.
Monografijos autorė E.Kačkutė baigė anglų, prancūzų ir Europos literatūros studijas Vilniaus, Kembridžo ir Paryžiaus Naujosios Sorbonos universitetuose. Vilniaus universitete apgynė daktaro disertaciją „Moterų tapatumai šiuolaikinėje britų ir prancūzų moterų literatūroje“, kuri tapo 2011 metų Geriausių disertacijų konkurso finalininke. Yra paskelbusi publikacijų akademiniuose Lietuvos ir užsienio leidiniuose, aktyviai reiškiasi kultūrinėje Lietuvos spaudoje.