Ieškodama lietuviškų ženklų pasaulyje ir pasaulio ženklų Lietuvoje atsakymus kviečia atrasti Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla. Didžiojoje metų literatūros šventėje, Vilniaus knygų mugėje, jūsų lauks šios geros naujienos.
Undinė Radzevičiūtė „Kraujas mėlynas“, romanas
Undinė Radzevičiūtė – lietuvių literatūros balsas, kurio neįmanoma neišgirsti. Naujasrašytojos romanas „Kraujas mėlynas“ pasakoja apie vieną pavojingiausių Europos šeimų šiaurinę šaką, gyvenusią čia pat, už LDK sienos. Kūriny Europos viduramžiai jau gęsta, o su jais nyksta ir religiniai ordinai. Kaip tik tuo metu aštuoniolikmetis Vestfalijos riteris BernhardasvonderBorchas atvyksta į Livoniją ir greitai tampa Livonijos Marienburgo pilies komendantu. Bet jo tikslai ir ambicijos – daug didesni.
Su šio provokuojančio romano autore kviečiame pabendrautivasario 25 d. 18 val.
Daiva Šabasevičienė „Smėlio pilys. Regimantas Adomaitis: vaidmenys, tekstai, laiškai“
Teatrologės Daivos Šabasevičienės knygoje plačiai pristatoma Lietuvos nacionalinės premijos laureato aktoriaus Regimanto Adomaičio kūrybinė veikla. Knygoje apžvelgiami aktoriaus sukurti teatro ir kino vaidmenys, pateikiama teatrologinė jų interpretacija bei kritikos vertinimų spektras. Taip pat skelbiami R. Adomaičio interviu, mintys, pasisakymai, esė, laiškai. Knyga iliustruota R. Adomaičio vaidmenų nuotraukomis.
Susitikti su legendiniu aktoriumi, teatrologėmis D. Šabasevičiene ir R. Vasinauskaite, filosofu N. Milieriukviečiame vasario 25 d. 15 val.
Tomas Vaiseta „Orfėjas, kelionė pirmyn ir atgal“, romanas
Tomas Vaiseta debiutavoapsakymų rinkiniu „Paukščių miegas“ (2014).Naujas rašytojo romanas „Orfėjas, kelionė pirmyn ir atgal“ – tai šiuolaikinė Orfėjo mito interpretacija, subtilus psichologinis pasakojimas, kuriame mūsų atpažįstamo dabarties laiko ir erdvės fragmentai pinasi su XX amžiaus dailės istorijos siužetais, jauno vyro ir vyresnės moters ryšys – su baugia karo nuojauta, nuodėmės troškimas – su atgaila, tikrovė – su prisiminimais ir fantazijomis.
Knygos pristatymas įvyks vasario 24 d. 15 val. Dalyvaus knygos autorius, R. Valatka, V. Cibarauskė.
Jurgis Kunčinas „Malūnų gatvė be malūnų“, poezijos rinktinė
Jurgis Kunčinas (1947–2002) – vienas ryškiausių ir charizmatiškiausių XX a. pabaigos lietuvių rašytojų, itin universalus kūrėjas – prozininkas, poetas, eseistas, vertėjas. Rašytojo kelią pradėjęs kaip poetas, J. Kunčinas labiausiai išgarsėjo lietuvių literatūroje išskirtiniais prozos kūriniais. Autoriaus poezija skaitytojams žinoma mažiau, bet ji ne mažiau įdomi ir intriguojanti. Unikali J. Kunčino poezijos rinktinė išleista pirmą kartą.
Knygos pristatymas įvyks vasario 23 d. 13 val. Prisiminimais ir refleksijomis apie autorių ir jo kūrybą dalijasi A. A. Jonynas, V. Sventickas, A. Šlepikas.
Liutauras Degėsys „Tavo rytoj buvo vakar“, romanas
Liutauras Degėsys naujame romane „Tavo rytoj buvo vakar“ klausia, kaip atrasti save – kitą? Ne tik save kitokį, bet ir kitą savo pusę, jei tokia egzistuoja.
Bėgdami nuo savo likimų, šeši kūrinio herojai svetima valia apsigyvena nuošaliame name miesto pakrašty. Ciniškos jų intonacijos slepia nusivylimą, bet išduoda artimų sielų ilgesį ir vienatvės baimę. Jie dedasi, kad jiems neskauda. Tačiau juos supančioja praeities klampumas ir persmelkia jų mintis bei jausmus. Rytojus ateitų, jeigu jie sugebėtų peržengti praeitį.
Knygos pristatymas įvyks vasario 25 d. 13 val. Dalyvaus romano autorius, A. Maldeikienė, R. Šerelytė, P. Gritėnas.
Jurga Žąsinaitė„Azuritijos kardinolai“, romanas
Šis romanas tiems, kurie kartais atsidūsta: „Pasiilgau geros literatūros“. Ir tiems, kurie sako: „Deja, viskas, kas gera, jau perskaityta“. Ir pirmieji, ir antrieji maloniai nustebs, atsivertę naują rašytojos kūrinį „Azuritijos kardinolai“. Originalus autorės balsas užima vis svarbesnę vietą mūsų literatūroje. J. Žąsinaitė geba kurti savitą pasaulį, per menkas detales atskleidžia didelius dalykus, siužetu plukdo lyg srauniu vandeniu.
„Azurtijos kardinolai“ pasakoja apie vienišą, savo tapatumo ieškančią moterį, bevietiškumą, fizinę ir dvasinę motinystę, priverstinę ir pasirinktą tremtį. Pagrindinės kūrinio herojės gyvenimas – lyg akvariumo žuvelės. Savo auginamus kardinolus praminusi ją palikusių artimųjų vardais, ji lyg mėgina juos susigrąžinti.
Susitikti su autore kviečiame vasario 25 d. 19 val. Renginyje taip pat dalyvausA. Peluritytė-Tikuišienė, G. Adomaitytė.
Kamel Daoud „Merso. Naujas tyrimas“, romanas
Šį kūrinį kritikai pavadino pastarųjų metų literatūros atradimu ir skyrė jam Pirmojo romano Goncourt’ų premiją. Taip pat autorius buvo apdovanotas F. Mauriaco, Penkių frankofonijos kontinentų premijomis ir pristatytas Renauldot prizui.
Jis – brolis arabo, kurį nužudė Merso, A. Camus romano „Svetimas“ herojus. Po 70 metų nuo šio įvykio Harunas, gyvenęs brolio „šlovės“ šešėly, nusprendžia papasakoti savo šeimos istoriją. Jis dovanoja broliui balsą ir vardą – Musa. Harunas jaučia kartėlį, kad A. Camus jo brolį pavadino tiesiog arabu, tarsi tuo viskas būtų pasakyta.
Jorge Luis Borges „Visuotinė nešlovės istorija“, trumpoji proza
Vienas ankstyviausių J. L. Borgeso šedevrų – pirmą kartą lietuviškai.
Ši knyga tiesiog plyšta nuo piratų, machinatorių ir apsišaukėlių, o žodis nešlovė kurtinamai griaudėja jos pavadinime. Mainantis spalvingoms Rytų kraštų ir laukinių Vakarų erdvėms bei epochoms brandinamos politinės ir asmeninės išdavystės, vykdomas kruvinas kerštas, verda žūtbūtinės peilių kovos. Tačiau anapus triukšmo ir įniršio plyti tik niekuma.