Premija isteigta 2018 m. Nacionaliniame Montliuko kalėjimo memoriale Lijono mieste. Premijos nugalėtojas bus paskelbtas šio mėnesio antroje pusėje. Premijos dydis – 5000 eurų.
M.Vitureau, radijo RFI žurnalistė Baltijos šalyse ir „Tamsa ir partneriai“ vertėja į prancūzų kalbą, apie šį romaną sakė taip: „Kiek kompromisų gali žmogus padaryti, kad išsigelbėtų; ką gali būti pasirengęs padaryti? Tai pasakojimas apie fotografą, kuris tikisi išgelbėti savo draugę žydę bendradarbiaudamas su naciais, – jie šaudė žydus Lietuvos miškuose, padedami kai kurių lietuvių. Ši istorija yra svarbi, Lietuvoje tai svarbus romanas.“
Tuo tarpu Florence Georgesco įtakingame prancūzų dienraštyje „Le Monde“ apie šį romaną rašė taip: „Stingdantis, kartais nepakeliamai tikroviškai, kai aprašomos žudynės, parašytas pasakojimas apie fotografą, SS įpareigotą dokumentuoti nacių karių ir jų pagalbininkų lietuvių atliekamus veiksmus. Šis pasakojmas juo labiau sukrečia, kad jame virtuoziškai kaitaliojami pasakojimo registrai. S.Parulskis meniškai atkuria nukrypimą nuo žmogiškumo, tiesiog sprogstamai galingai įgyvendina pradinį savo sumanymą: pastatęs priešais nusikaltimo veidrodį, žadinti žmonių sąžinę“.
Montliuko kalėjime per Antrąjį pasaulinį karą buvo kalintos žydų šeimos, iš kur vėliau buvo vežamos į koncentracijos stovyklas Lenkijoje. 1943-1944 metais ten pateko apie 10 000 žmonių.