Nuo penktadienio iki sekmadienio „Paviljone“ buvo surengti 25 renginiai, koncertavo Alina Orlova, performansą atliko neseniai debiutavęs Ramūnas Liutkevičius.
TAIP PAT SKAITYKITE: Tarpukario Lietuvos kurortai: kokiomis reklamomis viliojo ir kas juose lankėsi?
Filmo vertos Lietuvos knygynų istorijos: vienas išgyveno net 6 okupacijas
Išsiplauti indus ar parašyti disertaciją? Žinomi intelektualai prisipažino, kad prokrastinuoja
Į kelis klausimus 15min atsakė viena iš festivalio organizatorių Justina Zubaitė-Bundzė. Jos teigimu, kol kas dar neįmanoma tiksliai nusakyti, kiek žmonių apsilankė šį savaitgalį. „Drįsčiau teigti, jog lankytojų skaičius galėjo svyruoti apie 1200–1500. Tai labai džiugi žinia šiuo nenuspėjamu laikotarpiu!“ – teigė ji.
Pasak jos, „savijauta dar truputį sapniška“: „Festivalis prasliuogė nepastebimai greitai, įspūdžiais dalijasi ir lankytojai, ir leidėjai, ir renginių dalyviai. Su komanda jau šiek tiek aptarėme ir džiaugsmus, ir vargus, tačiau, be abejonės, dabar komandai labiausiai palinkėčiau poilsio ir entuziazmo besirengiant kitų metų festivaliui.“
„Po metų „be mugės“ pertraukos ir leidėjai juokavo, jog prarado įgūdžius, reikėjo prisiminti anksčiau įprastu buvusį pasirengimą prekybai ir gyvam pašnekesiui su pirkėjais. Pynėsi tokie šiandienai būdingi jausmai „viskas kaip anksčiau“ ir, kaip saugiai būti spiečiuje žmonių. Galvoje vis švysteli prisiminimai iš įsimintinų knygų pristatymų, performansų ir skaitymų, tad festivalio tikslą – suburti leidėjus ir lankytojus žiemos pokalbiams apie knygas, manome, tikrai pasiekėme“, – tęsė pašnekovė.
Knygų mugėje savo knygas pardavinėjo mažieji leidėjai „Apostrofa“, „Aukso žuvys“, „Baltos lankos“, „Hubris“, „Juodas šuo“, „Kitos knygos“, Knygynas „Eureka!“ „Lapas“, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, „Odilė“, „Phi knygos“ ir „Rara“.