Kai kurie turėjo pasiruošę ne po vieną klausimą autoriui, o visa jų sąrašą – iš tiesų, kieno gi dar gali paklausti, ar kengūra tėtis taip pat nešioja savo vaikiukus sterblėje ir ką veikia žiemą varlės. Ne tik paklausti, bet ir gauti išsamų atsakymą.
,,Aš save visų pirma laikau vaikų rašytoju“, – per parodos atidarymą sakė Selemonas Paltanavičius. – ,,Daugelis mano knygų yra parašytos vaikams. Man vaikai yra be galo svarbūs, jiems negaila nei laiko, nei jėgų“.
Pirmąja knygą būsimasis rašytojas irgi parašė… dar pats būdamas paauglys, septintoje klasėje. Keletą metų stalčiuje pragulėjęs rankraštis dienos šviesą išvydo jau Selemonui studijuojant universitete. Knyga vadinosi ,,Žalio miško istorijos“, ją 10 000 tiražu išleido leidykla ,,Vaga“. Tiesa, autoriaus vardas ant knygos viršelio užrašytas kitaip – Saliamonas. Pradedančiam autoriui niekaip nepavyko įtikinti redaktoriaus, kaip jo vardas rašomas kitaip, nėra jokia tėvų ar kunigo klaida, ir jis giminėje toks – ne vienintelis.
Parodoje galima ne tik pamatyti, bet ir pavartyti 100-oją autoriaus knygą „Su gamta kišenėje“, kurią išleido leidykla ,,Debesų ganyklos“. Knygoje autorius savo ištikimiems skaitytojams ir gamtos mylėtojams pasakoja apie save ir savo tyrinėjimus gamtoje. Tačiau vien tik pasakojimo autoriui nepakanka, jis sugrįžta į tuos laikus, kai parašė savo pirmąją knygą ir dalinasi septintoko nuotykiais bei atradimais. O šalia septintoko nuotykių – patyrusio gamtininko, suaugusio žmogaus ir jau žinomo autoriaus pastabos pačiam sau ir patarimai būsimiems gamtos tyrinėtojams – knygos skaitytojams. Knygą iliustravo Reda Tomingas.
Selemono Paltanavičiaus 100 knygų parodą muziejaus lankytojai nemokamai galės aplankyti iki metų pabaigos, eksponatai išdėstyti net trijuose muziejaus aukštuose. Lankytojai galės pamatyti visą autoriaus knygų šimtuką, taip pat jo asmeninius daiktus, rankraščius bei fotografijų parodą.