Pastarojo žanro pradininku laikomas jau Lietuvos skaitytojų pamėgtas H.P.Lovecraftas. Įkvėpimo iš F.Kafkos ir iš animacijos stiliaus anime besisemiantis autorius skaitytojams siūlo išskirtinį tamsios mokslinės fantastikos, nuotykių ir nepažabojamos vaizduotės žaismės mišinį. Pasaulinės sėkmės susilaukusi knyga laimėjo Nebulos ir Shirley Jackson apdovanojimus, 2018 m. pagal ją pastatytas režisieriaus Alexo Garlando filmas (Annihilation). Romanas ir visa trilogija sužavėjo rašytoją Stepheną Kingą.
„Pietinio pakraščio“ trilogijos centre – Sritis X. Tai zona, apgaubta paslapčių, nors ir plačiai žinoma mokslininkams. Čia beveik nelikę civilizacijos ženklų, o vietovės tyrinėti atvykę žmonės nyksta beveik be pėdsakų arba jiems darosi keisti dalykai...
Knygoje „Sunaikinimas“ rašoma apie keturių moterų – antropologės, kartografės, psichologės ir biologės – ekspediciją į Sritį X. Jų misija – sudaryti vietovės žemėlapį, stebėti aplinką ir vienai kitą. O svarbiausia saugotis nenuspėjamo užkrato. Mokslininkės atranda keisčiausių gyvybės formų, o žemėlapį sudaryti pasirodo sunkiau, nei manyta. Šios ekspedicijos likimą nulems kai kas, visai nesusijęs su vietove, ir ekspedicijos narių paslaptys. Romane autorius nukelia skaitytojus į netolimą ateitį, į šaltą ir svetimą pasaulį. Tekste mokslinės fantastikos elementai jungiasi su lovecraftišku siaubu.
Jeffo VanderMeerio kūryba apibūdinama kaip keista, siurrealistika, sapniška. Jo tekstuose yra postmodernistinės, ekologinės ir postapokaliptinės prozos elementų. Rašytojas lyginamas su J.L.Borgesu, F.Kafka, H.D.Thoreau.
Vertėjas, literatūros kritikas Marius Burokas lietuviškąją „Sunaikinimo“ redakciją įvertino taip: „Puikus vertimas. Sklandžiai ir gyvai skamba. Dar kartą perskaičiau. Išties gera knyga, kuriai lemta tapti šiuolaikinės fantastikos klasika.“ Dizainerė, menininkė Lina Sasnauskaitė specialiai šiai knygai sukūrė originalų piešinį. Autorius patvirtino ir pakomentavo: „Oh my God! The plant has fangs“ („Jezusmarija, augalas su iltimis!“).