Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„The Washington Post“: dešimt geriausių 2016 metais išleistų knygų

Metams artėjant pabaigos link, literatūros pasaulį pasiekia vis daugiau apibendrinimų. Didžiausia pasaulyje internetinė parduotuvė „Amazon“ jau paskelbė, pasak jos, geriausias 2016 metų knygas. Tradiciškai tokius rinkinius skelbia ir didžiausi pasaulio žiniasklaidos kanalai. Šį kartą kviečiame susipažinti su „The Washington Post“ sudarytu geriausių šių metų knygų dešimtuku.
Baltarusių rašytoja Svetlana Aleksijevič
Baltarusių rašytoja Svetlana Aleksijevič / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Amazon“ paskelbtą geriausių knygų dešimtuką galite peržiūrėti paspaudę čia.

„The Washington Post“ sudarytame geriausių metų knygų sąraše yra tik viena knyga, kuri išversta į lietuvių kalbą. Tai mūsų šalies skaitytojams jau pažįstamos Baltarusijos rašytojos, Nobelio literatūros premijos laureatės Svetlanos Aleksijevič kūrinys „Laikas iš antrų rankų: gyvenimas ant socializmo griuvėsių“​. Belieka tikėtis, kad greitu metu į lietuvių kalbą bus išverstos dar bent kelios šio sąrašo knygos.

Šiame dešimtuke taip pat galima atrasti kelias knygas, kurios pateko tarp geriausių „Amazon“ metų kūrinių dešimtuko.

Susipažinkite: geriausios 2016 metų knygos, pasak „The Washington Post“.

„Laikas iš antrų rankų: gyvenimas ant socializmo griuvėsių“

Kaip rašoma S.Aleksijevič knygos anotacijoje, tai naujausia ir turbūt reikšmingiausia penkių knygų ciklo „Utopijos balsai“ knyga. Kūrinyje pateikti monologai užrašyti dešimt metų keliaujant po buvusią Sovietų Sąjungą. Čia prabyla paprasti žmonės, anksčiau retai turėdavę teisę kalbėti. Tai knyga apie mus. Apie tai, kad žmogų galima užprogramuoti. Tai pasakojimas apie bauginantį ir kartu tragiškai gražų pasaulį, iš kančios sukurtą civilizaciją.

Autorės knygos išverstos daugiau nei į 30 kalbų.

Knygos viršelis/Knyga „Laikas iš antrų rankų gyvenimas ant socializmo griuvėsių“
Knygos viršelis/Knyga „Laikas iš antrų rankų gyvenimas ant socializmo griuvėsių“

„Šioje kerinčioje knygoje S.Aleksijevič sukūrė sodrią Rusijos simfoniją, meistriškai diriguodama balsams, pasakojantiems savo istorijas apie meile ir mirtį, džiaugsmą ir liūdesį, bandantiems įprasminti savo būtį XX amžiuje, tokiame tragiškame tai šaliai“, – taip apie šią knygą atsiliepia rašytojas J.M.Coetzee.

„Commonwealth“

Bestselerių autorės Ann Patchett knygoje pasakojama apie netikėtą, romantišką susitikimą, kuris pakeičia dviejų šeimų gyvenimus. Romano epicentre – keturių suaugusiųjų ir šešių vaikų gyvenimo linija, kuri yra brėžiama per penkis dešimtmečius. O juose būta visko: draugystės, pasitikėjimo, išsiskyrimų.

Knygos viršelis/Knyga „Commonwealth“
Knygos viršelis/Knyga „Commonwealth“

Šis humoru perpintas pasakojimas yra „New York Times“ bestseleris, o jame skaitytojai ne tik gebės atrasti save, bet ir pažįstamus žmones. Taip pat verta paminėti vieną įdomų faktą apie autorę – 2012 metais A.Patchett buvo įtraukta tarp žurnalo „Time“ sudaryto 100 įtakingiausių pasaulio asmenybių.

„Evicted“

Harvardo universiteto sociologo Matthew Desmondo knyga pasakoja apie skurdą Milvokyje (JAV). Kaip teigiama šio kūrinio anotacijoje, tai knyga, kurią perskaitę pakeisite savo požiūrį į pačius neturtingiausius ir skurdo supratimą. Kūrinio epicentre – aštuonių skurdžiai gyvenančių šeimų gyvenimas. Pavyzdžiui, tarp jų yra vos 20 JAV dolerių per mėnesį uždirbanti moteris, auginanti du sūnus.

Knygos viršelis/Knyga „Evicted“
Knygos viršelis/Knyga „Evicted“

M.Desmondas daug metų rinko medžiagą knygai, kuri skaitytoją išsamiai supažindina su JAV skurdžiai gyvenančiais žmonėmis, ekonominiu išnaudojimu. Be to, čia galima rasti ir pasvarstymų, ko derėtų imtis, kad būtų išspręstos visos šios problemos.

„The Gene: An Intimate History“

Prestižinės Pulitzerio premijos laureatas Siddharthas Mukherjee knygoje išsamiai nagrinėja genų inžineriją. Tai knyga, kuri yra tarsi „vėžio biografija“, rašoma jos anotacijoje.

Knygos viršelis/Knyga „The Gene: An Intimate History“
Knygos viršelis/Knyga „The Gene: An Intimate History“

Autorius knygoje atsispiria nuo savo šeimos skaudžios patirties ir pasakoja apie vieną didžiausių pastarojo amžiaus atradimų – genetinius tyrimus. Jis brėžia liniją nuo Artistotelio ir Pitagoro laikų iki šių dienų mokslo pasiekimų, kurie atskleidė daug informacijos apie žmones. Tai kūrinys, kuriame užduodamas ir nagrinėjamas vienas esminių klausimų – kas nutiks žmonijai, kuomet mes išmoksime skaityti ir perrašyti mūsų genetinį kodą?

„News of the World“

Amerikiečių autorė Paulette Jilies knygoje skaitytojus nukelia į 1870 metų Teksasą. Čia pagrindinis herojus kapitonas Jeffersonas Kyle Kiddas dirba menkai apmokamą naujienų pasakotojo darbą – viešose vietose žmonėms skaito laikraščius. Tačiau jo gyvenimą pakeičia nauja užduotis.

Knygos viršelis/Knyga „News of the World“
Knygos viršelis/Knyga „News of the World“

Jos vardas Johanna. Kapitonas už 50 JAV dolerių sutinka mergaitę nugabenti pas už 400 mylių gyvenančią tetą. Visgi dešimtmetė mergaitė nenori niekur vykti, o kėsinasi pabėgti. Maža to, ji moka naudotis ir revolveriu.

Tai pasakojimas apie ilgą ir sunkią kelionę, kurios metu du skirtingi personažai tampa puikiais ir neišskiriamais draugais.

„The Return: Fathers, Sons and the Land in Between“

Kuomet Hishamui Matarui buvo devyniolika, jo tėvas buvo pagrobtas. Jis nebuvo paprastas Libijos gyventojas. Jis buvo vienas aršiausių tuometinio šalies vadovo Muamaro Kadhafio režimo kritikų. H.Mataras niekada neprarado vilties, kad ras savo tėvą, nors šis ir buvo laikomas nežinomame ir slaptame kalėjime.

Dabar M.Kadhafio režimas yra nuverstas, kalėjimo kameros tuščios, tačiau nėra ir ženklų, kurie rodytų, kad H.Mataro tėvas būtų gyvas. Tačiau knygos autorius nepraranda vilties.

Knygos viršelis/Knyga „The Return: Fathers, Sons and the Land in Between“
Knygos viršelis/Knyga „The Return: Fathers, Sons and the Land in Between“

Ši knyga, tai pasakojimas apie autoriaus H.Mataro sugrįžimą į tas vietas, kuriose jis augo – į Libiją.

„Rogue Heroes“

Tai dar niekur nepapasakota Antrojo pasaulinio karo istorija apie Davidą Stirlingą ir Didžiosios Britanijos specialiąsias oro pajėgas.

Pasiremdamas istoriniais šaltiniais, autorius Benas Macintyre'as pasakoja apie šiurpų istorinį laikotarpį, kuriame D.Stirlingas, tarnavęs britų kariuomenėje, sugalvoja paprastą, bet tuo pačiu ir genialią idėją, kaip įveikti priešą.

Knygos viršelis/Knyga „Rogue Heroes“
Knygos viršelis/Knyga „Rogue Heroes“

„Rogue Heroes“ – knyga ne tik apie karą pakeitusią taktiką, bet ir apie istorijos dalimi tapusius vyrus. Vien ką reiškia faktas, kad knyga parašyta iš pradžių atvėrus gausius Didžiosios Britanijos specialiųjų oro pajėgų archyvus.

„Swing Time“

Į šią knygą dar rudens pradžioje atkreipti dėmesį siūlė „The Guardian“, o „Amazon“ ją įtraukė tarp geriausių metų knygų. Tai Anglijos rašytojos Zadie Smith kūrinys „Swing Times“. Ši rašytoja yra gerai pažįstama ir Lietuvos skaitytojams. Mūsų šalyje yra išleistas ir pasaulinis bestseleris „Balti dantys“.

Knygoje „Swing Times“ autorė pasakoja apie dviejų draugių, trokštančių tapti šokėjomis, draugystę. Viena iš jų talentinga šokėja, kita – turi daug idėjų, kaip kurti šokį ir koks jis turi būti. Bėgant metams merginų draugystė nutrūksta, kol vėl susijungia Afrikoje.

Knygos viršelis/Knyga „Swing Times“
Knygos viršelis/Knyga „Swing Times“

Tai meistriškas romanas apie rasizmą, luomus ir ilgalaikę draugystę, kuri išgyvena ir pakilimus, ir nuosmukius.

„The Trespasser“

Mėgstantys kriminalinę literatūrą greičiausiai yra girdėję Tana French vardą. Tai „New York Times“ bestselerių autorė, kurią „The Washington Post“ vadina viena geriausių šio žanro autorių, kuriančių pastaraisiais metais. Tuo metu Gillian Flynn šios autorės kūrybą vadina įtaigia, o ją giria ir pats Stephenas Kingas.

Knygos viršelis/Knyga „The Trespasser“
Knygos viršelis/Knyga „The Trespasser“

Šį romaną „Amazon“ išrinko metų knyga. Kūrinyje pasakojama apie detektyvę Antoinette Conway, jos partnerį Stepheną Moraną ir naują, daug kvapą gniaužiančių nuotykių žadantį žmogžudystės tyrimą.

„The Underground Railroad“

Verta priminti, kad šią knygą tarp geriausių 2016 metų knygų išrinkto ir „Amazon“. Colsono Whiteheado knygoje „The Underground Railroad“ pasakojama apie medvilnės plantacijoje dirbančią ir laisvės trokštančią Corą. Knygos veiksmas vyksta Džordžijos valstijoje. Tai pritrenkiantis pasakojimas apie laisvės troškimą, prieš Pilietinį karą juodaodžių amerikiečių patirtus skaudžius išgyvenimus.

Knygos viršelis/Knyga „The Underground Railroad“
Knygos viršelis/Knyga „The Underground Railroad“

Šį literatūrinį kūrinį žymiosios Oprah Winfrey knygų klubas yra įtraukęs tarp savo analizuojamų knygų, o JAV prezidentas Barackas Obama šią knygą įtraukė į savo vasaros skaitinių sąrašą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais