Interneto knygynas patogupirkti.lt kviečia išsirinkti šio rudens skaitinį iš naujausių ir skaitomiausių detektyvų sąrašo.
Ellery Loyd „Sekama“
Tai šiuolaikiniame „Instagramo“ amžiuje itin aktualus detektyvas, kuris skvarbiu žvilgsniu vertina socialinių tinklų „influencerių“ daromą įtaką kitiems. Ellery Loyd slapyvardžiu pasivadinęs britų rašytojų vyro ir žmonos, Collette Lyons ir Paulo Vlitos duetas, skaitytojams dovanoja intriguojantį detektyvinį romaną „Sekama“.
Įdomiais veiksmo posūkiais prisotinta istorija kviečia pažvelgti į milijonus gerbėjų turinčios „influencerės“ ir jos vyro gyvenimus bei vieną sekėją, žūtbūt nusiteikusią sunaikinti „instagramerės“ gyvenimą. Vaizduodamas tamsiąją nuomonės formuotojų gyvenimo pusę ir internete tykančius pavojus, romanas atskleidžia, kaip mes beviltiškai trokštame būti matomi, kiek laiko skiriame nepažįstamiems žmonėms, kad jie mus pamėgtų ir ką dėl to galime paaukoti.
Donato Carrisi „Šešėlių mokytojas“
Tarptautiniu mastu bestseleriais tapusių romanų autorius iš Italijos Donato Carrisi kviečia skaitytojus nusikelti į Romą knygoje „Šešėlių mokytojas“. Ten prieš penkis šimtmečius popiežius Leonas X paskelbė, kad yra be galo svarbu, jog Roma niekada neskendėtų tamsoje. Vis dėlto, kai miestą užklumpa stipri audra ir žaibas trenkia į vieną iš elektrinių, visame mieste dvidešimt keturioms valandoms dingsta elektra.
Įsivyravus chaosui bei panikai, per miestą tyliai slenka šešėlis, toks tamsus, kokio dar neteko regėti, o paskui jį driekiasi mirtys ir įkalčiai. Penitenciarijus Markusas, daug metų gyvuojančios Italijos draugijos narys, imasi sekti nusikaltimų pėdsakais. Bėda ta, kad tamsos medžiotojas prarado savo brangiausią ginklą – atmintį ir visiškai neprisimena pastarųjų dienų. Tai suteikia žudikui didžiulį pranašumą.
Knygoje autorius meistriškai įpina religines temas ir klaidina skaitytoją vedžiodamas tamsiausiais įvykių koridoriais. „Šešėlių mokytojas“ – paskutinė D. Carrisi knygų serijos „Sielų teismas“ ir „Tamsos medžiotojas“ dalis.
Anthony McCarten „Tapti nuliu“
Dar vienas detektyvas, paliečiantis šių dienų pasaulyje itin aktualią technologijų temą – filmų scenaristo Anthony McCarten knyga „Tapti nuliu“. Skaitmeninių technologijų vunderkindo įkurta bendrovė „Fusion“, tikina, jog gali susekti bet ką ir kviečia priimti iššūkį – per dvi valandas „tapti nuliu“ – dingti iš sekimo sistemų akiračio ir trisdešimt dienų išsisukti nuo „nulį“ gaudyti pasiųstų, technologiškai itin pažangių medžiotojų komandų. Bet kuris iš dalyvių, įveikęs bendrovę „Fusion“, laimės tris milijonus dolerių grynaisiais.
Iš visų dalyvių išsiskiria „nulė“ Keitlina Dėj, kurios motyvai įsitraukti į šį projektą yra labai asmeniški, o pralaimėti šiame žaidime – negalima. Veiksmo filmą primenančiame detektyve mergina privalo pergudrauti ją persekiojančius seklius ir tapti projekto laimėtoja.
Dovydas Pancerovas „Medžiojant tėvą“
Rekomenduojamų detektyvų sąraše — ne tik užsienio autorių vardai. Žurnalistas Dovydas Pancerovas, Lietuvos auditoriai pažįstamas dėl savo publicistinių kūrinių, skaitytojus nustebina mistinio detektyvo prieskonį turinčiu romanu „Medžiojant tėvą“.
Vilniaus senamiestyje, aptriušusiuose patalpose dirba žurnalistai, besiknaisiojantys po politikos ir verslo užkulisius ir rengiantys įvairius tiriamosios žurnalistikos straipsnius. Komanda kapstosi po purvinus vieno Klaipėdos verslininko reikalus ir bando išsiaiškinti, kokiu tikslu jis pervedė milžiniškas pinigų sumas į neaiškų Baltarusijos fondą. Netrukus šis verslininkas aptinkamas miręs ir tai stipriai supurto visą tyrimą bei pasuka jį pavojinga linkme. Romane autorius išmintingai apjungia detektyvo elementus su nepaprastai realaus žurnalistinio tyrimo užkulisiais, o skaitytojai stoja akistaton su visa jausmų palete —melancholija, kalte, nerimu, nuovargiu, beprotybe, spaudimu bei siekiu išsiaiškinti tiesą.
Chris Carter „Šešėlis naktyje“
Įtraukiančių detektyvų sąrašas negali apsieiti be brazilų kilmės rašytojo Chris‘o Carter‘io vardo. Ne veltui jo parašyti detektyviniai romanai žinomi visame pasaulyje – prieš tapdamas rašytoju, Jungtinėse Amerikos Valstijose jis keletą metų dirbo kriminaliniu psichologu policijoje ir savo tarnybos metu apklausė ir ištyrė daugybę nusikaltėlių, tarp jų – serijinius ir daugkartinius žudikus, nuteistus iki gyvos galvos. Stiprūs psichologiniai veikėjų portretai ir kraują stingdančios scenos neleidžia skaitytojams lengvai atsiplėšti nuo rašytojo knygų.
„Šešėlis naktyje“ – naujai atgimęs autoriaus romanas, kuriame skaitytojai vėl sutiks detektyvą Robertą Hanterį. Į Los Andželo apygardos morgą atvežamas neatpažintos moters kūnas, tačiau jos mirties priežastis — neaiški. Nesimato jokių prievartos žymių, išskyrus tai, kad užsiūta intymi jos vieta. Bet patologą labiausiai pribloškia, kai jis pamato, kad žudikas kažką paliko moters viduje. Kažką tokio šiurpaus, kad Los Andželo policijos departamento Žmogžudysčių skyriaus detektyvas Robertas Hanteris yra skubiai atšaukiamas nuo visų darbų, kad galėtų imtis šios bylos. Bandydamas išgelbėti kitas žudiko aukas, detektyvas netrukus pajunta, jog pats tapo medžiotojo taikiniu.
M. J. Arlidge „Eni beni“
Helena Greis – netipiška detektyvė. Nors darbe ji yra nepriekaištinga, tačiau jos asmeninis gyvenimas – tikra betvarkė. Neturinti šeimos, artimųjų ar net naminio gyvūnėlio, detektyvė bando susidoroti su persekiojančiais praeities demonais ir tą daro ne vartodama alkoholį, o gerokai drastiškesniais ir neįprastais būdais.
Visgi, nauja byla priverčia detektyvę pažvelgti į savo tamsiąją prigimties pusę iš šono, kai netikėtai paaiškėja žinia apie į išgyvenimo žaidimą papuolusią porelę. Du žmonės pagrobiami ir įkalinami apleistame pastate – be šviesos, maisto, šilumos ir vandens. Yra tik ginklas. Vienas pistoletas dviem žmonėms ir žinutė, jog bus paleistas tik tas, kuris nušaus kitą. Vėliau dingsta kita pora žmonių, o išgyvenusių aukų istorijos panašios, tik aplinkybės kiek kitokios. Britų autoriaus M. J. Arlidge detektyvas „Eni beni“ – kraupus žaidimas, priversiantis skaitant dairytis per petį.
Tim Sullivan „Pacientė“
Detektyvą seržantą Džordžą Krosą, kuris ir pats jaučiasi nepritapėliu, traukia bylos, susijusios su atstumtais bebalsiais žmonėmis. Būtent tokia atrodo ir ši byla – kai randama negyva jauna moteris, o prie jos nerandama jokių pirštų antspaudų, jokių liudininkų, jokių ginklo įkalčių. Dėl jos ilgos piktnaudžiavimo narkotikais istorijos Bristolio nusikaltimų skyrius greitai paskelbia išvadą, jog tai savižudybė. Tačiau merginos motina įsitikinusi, kad dukra buvo nužudyta ir tvirtina, esą mergina jau keletą metų nevartojo ir darė didžiulę pažangą naujoje terapijos programoje.
Vokietijoje gimęs britų kino ir televizijos režisierius bei rašytojas kviečia skaitytojus susipažinti su detektyvu Džordžu Krosu ir jo neįkandama byla knygoje „Pacientė“. Detektyvas patiks mėgstantiems narplioti sudėtingus galvosūkius!